MŚ 2013 - Grupa A: Cenne punkty Koreanek, Czarnogóra i Francja gromią

Szczypiornistki reprezentacji Korei Południowej, Czarnogóry oraz Francji tryumfowały w niedzielnych meczach 2. kolejki spotkań grupowych (gr. A) mistrzostw świata w Serbii.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

W kończących weekend meczach gr. A obyło się bez sensacji i niestety, także i emocji. Wskazywana jako najciekawsze grupowe starcie rywalizacja między szczypiornistkami z Korei Południowej oraz Holandii, zdecydowanie zawiodła i mimo że spotkanie zakończyło się zaledwie trzybramkową wygraną mistrzyń Azji, to jego losy rozstrzygnięte były już po dwudziestu minutach. Wówczas Koreanki zdobywając pięć bramek z rzędu wyszły na prowadzenie 12:7, którego nie oddały już do końcowej syreny.

Świetne zawody notowała rozgrywająca Jinyi Kim, w kontratakach nieomylne były natomiast Han Na Gwon oraz Sun Hee Woo, za sprawą których Korea wygrywała do przerwy różnicą sześciu trafień (17:11). Po zmianie stron Oranje rzuciły się do odrabiania strat, jednak wydarzenia na parkiecie kontrolowały ich rywalki, za sprawą Eun Bi Lee powiększając w 47. minucie prowadzenie do stanu 26:17. Holenderki nie były już w stanie odmienić losów rywalizacji, mimo że ostatnie dziewięć minut meczu wygrały 8:2.

Mianem meczów bez historii spokojnie nazwać można dwa pozostałe niedzielne spotkania grupy A, w której outsiderki z Konga oraz Dominikany dostały solidną lekcję szczypiorniaka od Czarnogórek i Francuzek. Grupowe rywalki polskich zawodniczek w el. do ME 2014 zwyciężyły z Afrykankami 35:9, już do przerwy wygrywając różnicą piętnastu bramek (19:4). Trójkolorowe tryumfowały natomiast "zaledwie" siedemnastoma trafieniami, podobnie jednak jak Czarnogórki pozwalając rywalkom na rzucenie ledwie czterech bramek przed przerwą (10:4).

W poniedziałek zespoły gr. A będą miały wolne, a do rywalizacji powrócą we wtorek. Korea Płd. spotka się wówczas z zawodniczkami z Konga, Czarnogóra zagra z Dominikaną, a Francuzki czeka starcie z Holenderkami.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Korea Południowa - Holandia 29:26 (17:11)
Najwięcej bramek: dla Korei Południowej - Jinyi Kim 7, Han Na Gwon 6, Sun Hee Woo 5; dla Holandii - Laura Van Der Heijden, Cornelia Groot - po 5.

Kongo - Czarnogóra 9:35 (4:19)
Najwięcej bramek: dla Kongo - Apope Lusamba Puna 3; dla Czarnogóry - Radmila Petrović, Katarina Bulatović - po 5, Biljana Pavicević, Sara Vukcević - po 4.

Dominikana - Francja 10:27 (4:10) Najwięcej bramek: dla Dominikany - Mariela Andino 5; dla Francji - Paule Baudouin 7, Audrey Deroin, Koumba Cisse - po 4.

MŚ 2013: Grupa A