Jak równy z równym - relacja z meczu Anilana PŁ UŁ Łódź - Viret CMC Zawiercie

Łodzianie bez kompleksów przystąpili do spotkania z ekipą Viretu CMC Zawiercie. Do przerwy posiadali przewagę pięciu bramek nad rywalem. W drugiej połowie podopieczni Kamielina odwrócili losy meczu.

Agnieszka Rutkowska

Pierwsze minuty spotkania odbywającego się w łódzkiej hali Anilany mieszczącej się przy ul. Sobolowej 1 zapowiadały wyrównany pojedynek. Mimo tego, że drużyna Viret CMC Zawiercie zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy B, a szczypiorniści Anilany PŁ UŁ Łódź plasują się na 13. pozycji, gospodarze grali z ekipą przyjezdnych jak równy z równym. Przy stanie 5:4 grający na lewym skrzydle Szymon Jakubiec próbując zablokować rzut Arkadiusza Kowalskiego dopuścił się przewinienia, za które natychmiast otrzymał od sędziów czerwoną kartkę. Sytuacja ta nie zburzyła koncentracji w zespole Józefa Kulika. Skuteczne interwencje łódzkiego bramkarza, Bartłomieja Bartczaka oraz trafienia Tomasza Wawrzyniaka pozwolił Anilanie wyjść na prowadzenie 14:9. Dobra współpraca młodych szczypiornistów pozwoliła utrzymać prowadzenie i zejść do szatni z przewagą 17:12.

Trener Giennadij Kamielin otrzymał od sędziów żółtą kartkę Trener Giennadij Kamielin otrzymał od sędziów żółtą kartkę
Po powrocie na parkiet drużyna przyjezdnych zaczęła odrabiać straty. Skuteczne rzuty wykonywane z dystansu przez Arkadiusza Kowalskiego pozwoliły zbliżyć się do łodzian 18:15. Wykluczenie przez sędziów Mikołaja Misiaka, a następnie ukaranie dwoma minutami poza boiskiem Tomasza Wawrzyniaka znacząco osłabiło szeregi łódzkiej ekipy i sprawiło, że wypracowana wcześniej przewaga szybko zaczęła topnieć 21:21. Od wywalczenia wyrównania zespół z Zawiercia błyskawicznie zaczął wychodzić na prowadzenie. O tym jak emocjonujące było to spotkanie świadczy fakt, że trener Giennadij Kamielin próbował utrudnić złapanie piłki przez łódzkiego zawodnika, za co dostał upomnienie od sędziów, a jego podopieczny Lesław Kąpa za uderzenie w twarz biegnącego z piłką Bartłomieja Helmana otrzymał czerwoną kartkę. Mimo heroicznej walki młodych zawodników z Łodzi mecz zakończył się zwycięstwem faworyta, zespołu z Zawiercia 34:28.

Anilana PŁ UŁ Łódź  - Viret CMC Zawiercie  28:34 (17:12)