Memoriał Klempela: MMTS lepszy w derbach Pomorza, klęska Zagłębia Lubin

W Dzierżoniowie rozegrano cztery kolejne mecze Memoriału Jerzego Klempela. W derbach Pomorza dzięki skutecznej grze w II połowie wygrał MMTS Kwidzyn. Zagłębie zostało rozgromione przez Motor Zaporoże.

Michał Gałęzewski
Zespół Meszkowa Brześć przegrał drugi mecz w dzierżoniowskim memoriale. Tym razem drużyna z Białorusi okazała się gorsza od Dinama Astrachań i uległa 28:35. Zawodnicy z Rosji na początku drugiej połowy zdobyli siedem bramek z rzędu, co ustawiło wynik meczu.
Meszkow Brześć - Dinamo Astrachań 28:35 (13:11)

Wybrzeże Gdańsk i MMTS Kwidzyn spotkały się przed sezonem już po raz trzeci. Tym razem lepsi okazali się szczypiorniści z Kwidzyna, chociaż od początku przeważało Wybrzeże, które po bramce Krzysztofa Jasowicza prowadziło 13:9. Od tego czasu na boisku istnieli już tylko podopieczni Krzysztofa Kotwickiego, którzy zdobyli dziewięć bramek tracąc zaledwie jedną. Pod koniec Wybrzeże grało jak równy z równym, ale ostatecznie MMTS zwyciężył 26:21.

Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 21:26 (13:11)

Wybrzeże: Plaszczak - Kondratiuk 5, Jasowicz 3, Abram 3, Nilsson 2, Prymlewicz 2, Nazimek 2, Lijewski 1, Adamski 1, Papaj 1, Kornecki 1 oraz Sulej, Mogielnicki, Rakowski.
Kary: 6 min. (Abram 2 min., Mogielnicki 2 min., Jasowicz 2 min.).
Karne: 3/3.

MMTS: Kiepulski, Dudek, Kochański – Nogowski 6, Klinger 6, Peret 5, Zadura 3, Pilitowski 2, Mroczkowski 2, Kryszeń 1, Jędrzejewski 1 oraz Rosiak, Seroka. Kary: 6 min. (Rosiak 2 min., Genda 2 min., Jędrzejewski 2 min.). Karne: 1/1.