Słowenia: Ósmy w sezonie triumf zespołu Michała Szyby

W spotkaniu 9. kolejki ligi słoweńskiej, RK Gorenje Velenje, którego zawodnikiem jest Polak Michał Szyba, zdecydowanie pokonał RK Cimos Koper.

Tomasz Rosiński

Gorenje, które w obliczu porażki Celje Pivovarna Lasko z Mariborem mogło zostać liderem rozgrywek, od startu pojedynku prezentowało się lepiej od swojego przeciwnika i już po pierwszym kwadransie prowadziło różnicą ośmiu bramek (12:4). Gospodarze ani myśleli spuszczać z tonu i jeszcze przed przerwą powiększyli swoją przewagę do dziesięciu trafień (20:10).

W drugiej połowie podopieczni Gregora Cvijicia już tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia, ostatecznie triumfując 35:22.

Najlepszym strzelcem RK Gorenje Velenje okazał się Senjamin Burić, który zdobył osiem goli. Tym razem Szyba znalazł się poza składem swojej ekipy.

1. NLB Leasing Liga, 9. kolejka:

RK Gorenje Velenje - RK Cimos Koper 35:22 (20:10)
Najwięcej bramek: dla RK Gorenje Velenje - Burić 8, Golcar 5; dla RK Cimos Koper - Bratković i Vlah - po 4.

5. RK Cimos Koper 9 6 0 3 258:234 12

Czy uważasz, że RK Gorenje Velenje zostanie mistrzem Słowenii w sezonie 2015/2016?