Turniej w Gdańsku: Polska - Rosja na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Tomasz Rosiński
Reprezentacja Polski pokonała Rosję 27:21 (14:9) i zagra w niedzielnym finale turnieju w Gdańsku.
Skomentuj 0
Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze kolejne relacje LIVE!
Skomentuj 0
Rosjanie w sobotnim spotkaniu tylko do 12. minuty dotrzymywali kroku Polakom (4:4), zaś później Biało-Czerwoni przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, której nie oddali już do końca, wygrywając 27:21. W niedzielnym finale rywalem kadry Polski będzie Hiszpania.
Skomentuj 0
MVP w polskim zespole: Sławomir Szmal. MVP w rosyjskim zespole: Dmitrij Żytnikow.
Skomentuj 0
60 min. - 27:21 - Piotr Masłowski nie do zatrzymania. Tym razem trafił z dystansu ze środka rozegrania.
Skomentuj 1
59 min. - 26:21 - odważne wejście Atmana z lewej strony boiska.
Skomentuj 0
  • 59 min. - 26:20 - Piotr Masłowski przechwycił piłkę i sam wykorzystał kontratak.
    Skomentuj 0
    Maciej Majdziński pojawił się na boisku. To kolejny debiutant w polskiej kadrze.
    Skomentuj 0
    56 min. - 25:20 - przestrzelił Karol Bielecki. Natomiast Rosjanie ładnie wypracowali pozycję rzutową Kalaraszowi, a ten zdobył bramkę.
    Skomentuj 0
    55 min. - 25:19 - Sławomir Szmal popisał się skuteczną interwencją. W ofensywie Biało-Czerwoni.
    Skomentuj 0
    54 min. - 25:19 - udany przechwyt Polaków, natomiast spokojnie kontratak wykończył Piotr Masłowski. Czas dla Rosjan.
    Skomentuj 0
    52 min. - 24:19 - Rosjanie nie wykorzystali swojej okazji w ofensywie. W ataku byli Polacy, ale Daszek nieskutecznie.
    Skomentuj 0
    51 min. - 24:19 - Maciej Gębala trafił z koła w swoim debiucie w reprezentacji Polski.
    Skomentuj 1
    50 min. - 23:19 - Sergiej Gorbok rzucił precyzyjnie w prawy górny róg bramki Sławomira Szmala.
    Skomentuj 0
    49 min. - 23:18 - Sławomir Szmal obronił rzut Atmana. Bartosz Konitz skuteczny w kontrataku.
    Skomentuj 0
    48 min. - 22:18 - Polacy rozegrali piłkę po obwodzie i wypracowali pozycję Michałowi Daszkowi, zaś ten rzucił w długi róg nie do obrony.
    Skomentuj 0
    Waliulin otrzymał 2 minuty kary.
    Skomentuj 0
    47 min. - 21:18 - Paweł Atman świetnie podał do Kalarasza, a ten nie miał problemów ze zdobyciem bramki z koła.
    Skomentuj 0
    47 min. - 21:17 - szybko ruszył Paweł Atman i rzutem z dystansu pokonał Sławomira Szmala.
    Skomentuj 0
    46 min. - 21:16 - okres błędów własnych w obydwu zespołach.
    Skomentuj 0
    44 min. - 21:16 - Sergiej Gorbok popisał się kolejnym mocnym rzutem z prawego rozegrania, zaskakując Szmala.
    Skomentuj 0
    43 min. - 21:15 - Bartosz Jurecki ograł Gorboka i pokonał Bogdanowa.
    Skomentuj 0
    Michael Biegler poprosił o czas dla polskiego zespołu.
    Skomentuj 0
    42 min. - 20:15 - Kalarasz miał przed sobą tylko Szmala, ale polski bramkarz obronił rzut Rosjanina.
    Skomentuj 0
    42 min. - 20:15 - Sergiej Gorbok popisał się fantastycznym rzutem z prawego rozegrania w górny róg bramki Szmala.
    Skomentuj 0
    Piotr Grabarczyk w nieprzepisowy sposób zatrzymał Atmana i otrzymał kolejną 2-minutową karę.
    Skomentuj 0
    40 min. - 20:14 - Rosjanie wyprowadzeni w pole, zaś udanie z prawego skrzydła zagrał Michał Daszek. Czas dla Rosji.
    Skomentuj 0
    39 min. - 19:14 - Soroka pewnie z rzutu karnego.
    Skomentuj 0
    Piotr Grabarczyk faulował Żytnikowa i otrzymał 2-minutową karę.
    Skomentuj 0
    38 min. - 19:13 - Bartosz Jurecki wywalczył rzut karny dla Polski. Przemysław Krajewski pokonał Bogdanowa z 7. metra.
    Skomentuj 0
    37 min. - 18:13 - Adam Wiśniewski miał czystą pozycję i trafił z lewego skrzydła.
    Skomentuj 0
    36 min. - 17:13 - Paweł Atman ograł polską obronę. 2-minutowa kara dla Rafała Przybylskiego.
    Skomentuj 0
    35 min. - 17:12 - Dmitrij Żytnikow popisał się udanym rzutem od słupka. Gracz Wisły Płock stara się brać ciężar gry na siebie.
    Skomentuj 0
    33 min. - 17:11 - Dmitrij Żytnikow zaskoczył Szmala, ale szybko odpowiedzieli Biało-Czerwoni - skuteczny Michał Jurecki.
    Skomentuj 0
    33 min. - 16:10 - Rafał Przybylski dzisiaj praktycznie nie do zatrzymania, a Polacy kontrolują boiskowe wydarzenia.
    Skomentuj 0
    32 min. - 15:10 - Sergiej Gorbok oddał potężny rzut i pokonał Szmala.
    Skomentuj 0
    31 min. - 15:9 - Michał Daszek wywalczył rzut karny. Sam poszkodowany pewnie rzucił z 7. metra.
    Skomentuj 0
    Czas na drugą odsłonę rywalizacji Polska - Rosja.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    Reprezentacja Polski po I połowie meczu w Gdańsku prowadzi z Rosją 14:9.
    Skomentuj 0
    30 min. - 14:9 - Rosjanie wykorzystali grę w przewadze, a trafił tuż przed końcową syreną Szelmienko.
    Skomentuj 0
    Maciej Gębala otrzymał 2-minutową karę.
    Skomentuj 0
    30 min. - 14:8 - Karol Bielecki potężnie z lewego rozegrania. Na pochwałę zasługuje zasłona w wykonaniu Gębali.
    Skomentuj 0
    28 min. - 13:8 - Maciej Gębala walczył na kole, a 2 minuty kary otrzymał Tseliszczew.
    Skomentuj 0
    Tak dzisiaj trafia do bramki rywali Karol Bielecki:
    Skomentuj 0
    Czas dla reprezentacji Polski.
    Skomentuj 0
    28 min. - 13:8 - Paweł Atman popisał się zaskakującym rzutem z podłoża.
    Skomentuj 0
    28 min. - 13:7 - Sławomir Szmal show! Żytnikow zatrzymany. Po chwili skutecznie Michał Daszek.
    Skomentuj 0
    26 min. - 12:7 - odważne wejście Dmitrija Żytnikowa i w końcu Rosjanie przerwali swój okres bez bramki.
    Skomentuj 0
    Na boisku w polskim zespole pojawił się debiutant Maciej Gębala.
    Skomentuj 0
    26 min. - 12:6 - Rosjanie popełniają dzisiaj dużo błędów w ataku, ale po chwili pomylili się także Polacy. Sławomir Szmal zatrzymał rzut Dibirowa.
    Skomentuj 0
    25 min. - 12:6 - Bartosz Jurecki faulowany i rzut karny dla Polski. Z 7. metra skutecznie Przemysław Krajewski.
    Skomentuj 0
    23 min. - 11:6 - Paweł Atman nie pokonał Sławomira Szmala, który ma dzisiaj dobry procent skuteczności obron.
    Skomentuj 0
    Do wejścia w polskich szeregach szykuje się młody Maciej Gębala.
    Skomentuj 0
    23 min. - 11:6 - znów stratę zaliczył Timur Dibirow. Kontratak wykorzystał Michał Daszek. Czas dla reprezentacji Rosji.
    Skomentuj 0
    22 min. - 10:6 - kolejny dzisiaj błąd własny Rosjan w ofensywie. Po chwili Karol Bielecki rzucił z około 10. metra nie do obrony.
    Skomentuj 0
    20 min. - 9:6 - tym razem Timur Dibirow sprytnie pokonał Szmala w kontrataku.
    Skomentuj 0
    19 min. - 9:5 - Karol Bielecki dzisiaj nie do zatrzymania i Polacy prowadzą 9:5 w Ergo Arenie.
    Skomentuj 0
    18 min. - 8:5Sławomir Szmal! Dwie świetne interwencje polskiego bramkarza.
    Skomentuj 0
    17 min. - 8:5 - Wadim Bogdanow obronił rzut z prawego skrzydła Michała Daszka. W ofensywie Rosjanie.
    Skomentuj 0
    16 min. - 8:5 - Polacy agresywnie grają w defensywie, ale tym razem skutecznie Kalarasz z koła.
    Skomentuj 0
    15 min. - 8:4 - Orły wykorzystały swoją kolejną okazję w ofensywie. Potężnie rzucił Karol Bielecki.
    Skomentuj 0
    14 min. - 7:4 - udana obrona Szmala. Polacy znów skuteczni w ofensywie, a dokładnie Rafał Przybylski, który wyszedł w górę i pokonał Bogdanowa ze środka rozegrania.
    Skomentuj 0
    14 min. - 6:4 - Biało-Czerwoni wykorzystali grę w przewadze - trafił z drugiej linii Rafał Przybylski.
    Skomentuj 0
    Tseliszczew otrzymał 2 minuty kary.
    Skomentuj 0
    13 min. - 5:4 - Michał Jurecki zdobył bramkę po technicznym zagraniu tuż nad Bogdanowem.
    Skomentuj 0
    12 min. - 4:4 - Szelmienko potężnie z dystansu nie obrony.
    Skomentuj 0
    11 min. - 4:3 - Polacy dobrze zagrali w defensywie, a dobrze do kontry wybiegł Przemysław Krajewski, który pokonał Bogdanowa.
    Skomentuj 0
    10 min. - 3:3 - udana interwencja Sławomira Szmala. Bartosz Jurecki po chwili zdobył bramkę z koła.
    Skomentuj 0
    9 min. - 2:3 - Karol Bielecki rzucił w dolny róg nie do obrony.
    Skomentuj 0
    9 min. - 1:3 - Polacy stracili piłkę w ofensywie, zaś kontratak wykorzystał Szyszkariew.
    Skomentuj 0
    8 min. - 1:2 - piękna obrona Sławomira Szmala! Polacy przechodzą do ataku.
    Skomentuj 0
    6 min. - 1:2 - Michał Daszek bronił w polu bramkowym, ale nieskutecznie z karnego Timur Dibirow.
    Skomentuj 0
    5 min. - 1:2 - Wadim Bogdanow obronił rzut Bieleckiego.
    Skomentuj 0
    4 min. - 1:2 - spudłował Bartosz Konitz. Spokojnie rozgrywali Rosjanie, ale Szyszkariew też nie trafił z prawej strony.
    Skomentuj 0
    3 min. - 1:2 - Sergiej Gorbok rzucił mocno ze środka rozegrania, Szmal bez szans.
    Skomentuj 0
    2 min. - 1:1 - Bartosz Jurecki wywalczył rzut karny dla Polski. Skuteczne zagranie Przemysława  Krajewskiego.
    Skomentuj 0
    1 min. - 0:1 - Szmal pokonany, trafił Dmitrij Żytnikow z dystansu.
    Skomentuj 0
    ZACZYNAMY! Początek meczu Polska - Rosja. Wyjściowy skład Biało-Czerwonych: Szmal - Konitz, Bielecki, Wiśniewski, Daszek, Jurecki M., Jurecki B.
    Skomentuj 1
    Skomentuj 0
    Za chwilę hymny narodowe Polski i Rosji, a później początek starcia w Ergo Arenie.
    Skomentuj 0
    Czas na prezentację ekip Polski oraz Rosji.
    Skomentuj 0
    Mamy nadzieję, że dzisiaj Polacy w Ergo Arenie będą mieć silne wsparcie z trybun.
    Skomentuj 0
    W czwartek Rosjanie grali towarzysko ze Szwedami i przegrali 21:30.
    Skomentuj 0
    Drużyny powoli kończą rozgrzewkę. Około godz. 17:30 prezentacja zespołów i początek meczu Polska - Rosja.
    Skomentuj 0
    Po raz ostatni Polacy grali z Rosjanami 20 stycznia 2015 r. podczas mistrzostw świata, zaś pojedynek zakończył się minimalnym triumfem Biało-Czerwonych 26:25 (12:13).
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    Oto skład reprezentacja Polski na mecz z Rosją, podczas którego Biało-Czerwoni zagrają między innymi bez Kamila Syprzaka:
    Skomentuj 1
    • mitek-nar Zgłoś komentarz
      po dzisiejszym meczy szw. hisz. jestem co raz bardziej przekonany że to już jest stan agonalny naszej rep. piłki ręcznej, każda z drużyn w powyższym stylu ma jakiś bardzo ciekawych
      Czytaj całość
      młodych zmienników, a my oprócz starej gwardii, niestety już bardzo postarzałej, mamy jakichś zapychaczy, na zasadzie a może się coś nimi uda, i to nie jest akurat wina trenera, bo on nie ma tak na prawdę z czego wybierać.. dzisiaj obstawiam, że Rosja to potwierdzi
      Przed sobotnim spotkaniem wzięliśmy pod lupę półfinałowego rywala Polaków, czyli reprezentację Rosji:
      Skomentuj 0
      W finale na Polaków lub Rosjan czeka już Hiszpania, która ograła 32:27 kadrę Szwecji.