Liga Mistrzów: Kadetten wygrywa na koniec, Szwajcarzy na 3. miejscu w grupie D

Kadetten Schaffhausen pokonało HCM Minaur Baia Mare w pierwszym meczu 10. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Szwajcarii wygrali na własnym parkiecie 24:23 i zakończyli rozgrywki na 3. miejscu w grupie D.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Kadetów do wygranej w czwartkowym spotkaniu poprowadził duet rozgrywających Dimitrij Küttel - Gabor Csaszar. Pierwszy z nich rywalizację zakończył z aż dziewięcioma bramkami (w 11 próbach), drugi z kolei trafiał pięciokrotnie, myląc się tylko raz.

Mistrzowie Szwajcarii od początku meczu nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Podopieczni Markusa Baura przez niemal całe zawody utrzymywali się na nieznacznym prowadzeniu i udanie odpierali ataki rywali z Baia Mare.

Na przerwę zawodnicy Kadetten zeszli prowadząc 14:12. W 43. minucie gracze Minaura zdołali doprowadzić do remisu 18:18, jednak końcówka spotkania należała do gospodarzy, których wygraną trafieniem w 58. minucie przypieczętował Manuel Liniger.

Dla obu zespołów to już koniec zmagań w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Kadeci rywalizację w grupie D zakończyli na 3. miejscu, Minaur natomiast zajął 4. lokatę. Z tej grupy do play-offów o miejsca w fazie TOP 16 weszły HC Motor Zaporoże i Skjern Handbold.