PGNiG Superliga Kobiet: Udane otwarcie roku Pogoni i Zagłębia (wyniki)

Pogoń Baltica Szczecin oraz Metraco Zagłębie Lubin odniosły zwycięstwa w premierowych meczach PGNiG Superligi Kobiet w 2016 roku. Wtorkowe spotkania zainaugurowały zmagania w 12. kolejce.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Szczeciński zespół wywiózł komplet punktów z parkietu beniaminka z Kościerzyny. Po wyrównanym pierwszym kwadransie, podopieczne Adriana Struzika przejęły kontrolę i na przerwę zeszły z czterema trafieniami zaliczki (16:12). W drugiej połowie przyjezdne kontrolowały wydarzenia na parkiecie i ostatecznie wygrały 29:23.

Dzięki zwycięstwu Pogoń Baltica objęła prowadzenie w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Na 4. pozycji umocniły się z kolei szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin, które we wtorek były górą w derbach Dolnego Śląska z KPR-em Jelenia Góra.

Zawodniczki Bożeny Karkut od początku meczu dyktowały warunki rywalizacji z Jelonką. W 12. minucie Miedziowe wygrywały już 8:4. Jeleniogórska drużyna dopiero w 45. minucie zbliżyła się do rywalek na dystans trzech trafień (18:21), lecz końcowy kwadrans lubinianki wygrały 10:4, w całym meczu triumfując 31:22. KPR przegrał po raz 12 w sezonie.

Dla Zagłębia był to ostatni sprawdzian przed zaplanowanymi na piątek i sobotę meczami Challenge Cup. Pozostałe spotkania 12. kolejki PGNiG Superligi Kobiet rozegrane zostaną w środę 6 stycznia.