PZP: Mistrz Polski nie zdobył Norwegii. Porażka MKS-u Selgrosu Lublin z Vipers Kristiansand

W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, przegrał na wyjeździe z norweskim Vipers Kristiansand.

Tomasz Rosiński

Lubelskie szczypiornistki wróciły na europejską arenę po niespełna dwóch miesiącach i nieudanej przygodzie z Ligą Mistrzyń. MKS przystąpił do sobotniej rywalizacji bez Jessicy Quintino, Kristiny Repelewskiej i Honoraty Syncerz, natomiast do meczowego składu wróciły Kamila Skrzyniarz oraz Joanna Drabik.

Podopieczne Sabiny Włodek dobrze weszły w mecz i potrafiły dotrzymywać kroku gospodyniom (6:6 w 10. minucie). Ciężar gry na swoje barki starała się brać Alesia Migdaliowa, którą wspomagały Agnieszka Kocela oraz Marta Gęga (12:12 w 20. minucie potyczki).

W ostatnich dziesięciu minutach zaczęła przyspieszać drużyna Vipers, a fantastycznie grała Vilde Jonassen, która wyprowadziła swoją ekipę na prowadzenie 15:13 w samej końcówce.

Po zmianie stron lublinianki próbowały się odrobić straty i udało im się to w 40. minucie (19:19). Natomiast 120 sekund później Iwona Niedźwiedź i spółka wygrywały 20:19.

Jednak ostatni kwadrans konfrontacji należał do gospodyń, w których szeregach brylowała Karin Weigelt (23:21 w 51 minucie). Z każdą kolejną akcją rosła przewaga Vipers Kristiansand, który ostatecznie zwyciężył 28:22.

Puchar Zdobywców Pucharów, I mecz 1/8 finału:

Vipers Kristiansand - MKS Selgros Lublin 28:22 (15:13)

Vipers Kristiansand: Hauge, Lipman, Benestad Rosenvold E. - Andve, Benestad Rosenvold A., Bruskeland 1, Hall, Jonassen 8, Knippenborg 3, Kramer 4, Kristensen 2, Olsen, Olsson 1, Refsnes, Tomac 2, Weigelt 7.
Karne: 1/1.
Kary: 6 min.

MKS Selgros Lublin: Dżukiewa, Gawlik – Bijan 1, Niedźwiedź 6, Kocela 2, Rola, Gęga 3, Kozimur 2, Migdaliowa 6, Charzyńska, Drabik, Skrzyniarz, Szarawaga 3.
Karne: 3/5.
Kary: 4 min.

Kary: Vipers Kristiansand - 6 min. (Kristensen - 2 min., Olsson - 2 min., Bruskeland - 2 min.); MKS Selgros Lublin - 4 min. (Rola - 2 min., Charzyńska - 2 min.).

Sędziowali: Emil Blanck i Andreas Isen ze Szwecji.

Rewanż: sobota, 16 stycznia 2016 r., godz. 18:00.

Czy uważasz, że MKS Selgros Lublin awansuje do ćwierćfinału Pucharu Zdobywców Pucharów?