Francja: Nimes i Podsiadło nie wzięli rewanżu na beniaminku

Paweł Podsiadło i jego USAM Nimes Gard przegrało w środę w meczu 15. kolejki LNH (liga francuska) z ostatnim w tabeli Chartres Metropolle 28 HB. To szósta porażka Nimes w lidze, a druga z Chartres w przeciągu pięciu dni.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Ekipa polskiego rozgrywającego uległa Chartres w minioną sobotę w meczu 1/8 finału Pucharu Francji. Tamta przegrana miała być jedynie niespodziewaną wpadką, Nimes rewanż wziąć miało w środę w starciu 15. kolejki LNH.

Przez pierwszą połowę starcia wszystko układało się po myśli drużyny Podsiadły. Nimes do przerwy prowadziło 13:10, lecz trzybramkową przewagę utrzymało jedynie do 38. minuty (15:12). Wówczas sprawy w swoje ręce wzięli gospodarze.

Bohaterem Chartres dzień przed swoimi 32. urodzinami został bramkarz Nebojsa Grahovac. Bośniak zatrzymał w środę 14 rzutów zawodników Nimes, występ kończąc z 48-procentową skutecznością parad. Dzięki jego postawie Chartres w 42. minucie objęło prowadziło 16:15, a w końcówce przechyliło szalę zwycięstwa na swą korzyść.

To pierwsza wygrana Chartres w rozgrywkach ligowych w obecnym sezonie. Nimes przegrało w środę po raz szósty i osunęło się na 6. miejsce w tabeli. O powrót na zwycięską ścieżkę w kolejnym starciu będzie niezwykle ciężko, rywalem Zielonych będzie bowiem mistrz kraju, Paris Saint-Germain HB.