PP: Orlen Wisła - Zagłębie: Miedziowi rozbici w Orlen Arenie

Trzynaście bramek zaliczki przed rewanżowym meczem 1/4 finału PGNiG Pucharu Polski wypracowali sobie w środę zawodnicy Orlen Wisły Płock. Ekipa Manolo Cadenasa rozbiła na własnym parkiecie Zagłębie Lubin aż 36:23.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Zespół z Dolnego Śląska stanowił w środę co najwyżej tło dla aktualnych wicemistrzów Polski. Miedziowi postawili się Orlen Wiśle jedynie w premierowych 20 minutach zawodów - później podopieczni trenera Cadenas z łatwością odjechali rywalom, w czym choćby trochę nie przeszkodziła im wąska ławka.

Hiszpański trener miał w środę do swej dyspozycji raptem dziewięciu zawodników z pola. Mimo tego Wisła na kwadrans przed końcem meczu wygrywała aż 28:14. Gospodarze byli bezlitośni dla przyjezdnych, niemal każdą ich stratę lub niecelny rzut zamieniając na kontry.

W tych prym wiedli skrzydłowi - Ivan Nikcević z ośmioma bramkami był najlepszym strzelcem meczu, a Michał Daszek i Valentin Ghionea zanotowali po pięć goli. Zagłębie "trzymało się" tylko do 21. minuty, gdy trafienie Wojciecha Gumińskiego dało drużynie Pawła Nocha prowadzenie 10:9. Końcówkę pierwszej połowy Wisła wygrała jednak 8:1 i na przerwę zeszła przy stanie 17:11.

Po zmianie stron podopieczni Cadenasa poszli za ciosem - w 38. minucie prowadzili już 23:13, a po kolejnych siedmiu minutach gry mieli już dwa razy więcej bramek niż ich rywale. Świetnie rozgrywał Dmitrij Żytnikow, standardowo dobrze bronił Marcin Wichary, tak jak zresztą i Rodrigo Corrales w pierwszej połowie. Pierwszy z nich miał 38-procentową skuteczność, drugi o trzy procent lepszą.

W drużynie z Lubina jako jedyny wyróżnił się Michał Bartczak, który w ośmiu próbach zanotował siedem bramek. Mimo tego Zagłębie poległo aż 23:36 i choć obie drużyny czeka jeszcze rewanżowy mecz na Dolnym Śląsku, to losy rywalizacji wydają się już rozstrzygnięte. Tym bardziej, że na wygraną nad Wisłą Zagłębie czeka od 2009 roku.

Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin 36:23 (17:11)

Orlen Wisła: Wichary, Corrales - Kwiatkowski, Daszek 5, Pusica 2, Ghionea 5 (1/1), Rocha 4 (2/2), Montoro 3, Tarabochia 3, Nikcević 8, Żytnikow 6.