Słowenia: Remis Gorenje z Celje, ekipa Michała Szyby nadal liderem rozgrywek

RK Gorenje Velenje Michała Szyby zremisowało z RK Celje Pivovarną Lasko 26:26 w hitowym spotkaniu 5. kolejki fazy play-off ligi słoweńskiej (1. NLB). Ekipa polskiego rozgrywającego utrzymała pozycję lidera rozgrywek.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Gorenje uratowało remis w środowym spotkaniu dzięki kapitalnemu występowi w drugiej połowie. Do przerwy Osy przegrywały bowiem aż 10:17 i wydawało się, że Celje bez większych problemów sięgnie po dwa punkty. Zespół Michała Szyby odwrócił jednak losy pojedynku i wywalczył niezwykle cenne oczko.

Polski rozgrywający zakończył starcie z aktualnymi mistrzami Słowenii bez bramki. Pierwsze skrzypce w ekipie Gorenje grał zmiennik Szyby, Nejc Cehte, który z sześcioma trafieniami był najlepszym strzelcem Os. Świetnie spisał się też bramkarz Benjamin Burić, który zanotował 11 interwencji.

Po pierwszej rundzie fazy play-off 1. NLB Gorenje pozostaje na 1. miejscu w tabeli, ale ma tylko punkt przewagi nad Celje. Wydaje się, że losy mistrzostwa kraju rozstrzygną się w rewanżowym starciu obu ekip w ostatniej kolejce sezonu. Wtedy jednak gospodarzem będą Piwowarzy z Celje.

Gorenje Michała Szyby kolejny mecz ligowy rozegra już w weekend. W sobotę 14 maja Osy wystąpią na parkiecie piątej w tabeli drużyny RD 2013 Koper.