Szwajcaria: dobry występ Michała Szyby, cztery gole Polaka

Michał Szyba zdobył cztery bramki, a jego Kadetten Schaffhausen pokonało w środę BSV Bern Muri 31:26 w meczu 4. kolejki ligi szwajcarskiej (NLA). To drugi triumf mistrzów kraju w rozgrywkach.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Szyba występ zakończył na 80-procentowej skuteczności rzutów. Polak pięć razy próbował pokonać bramkarzy BSV - trafił czterokrotnie, w tym trzy razy w pierwszych siedemnastu minutach gry. To jak na razie najlepszy występ 28-latka w sezonie.

Kadetten szybko zdominowało niżej notowanego rywala. Dwa gole Szyby oraz bramki Andriji Pendicia i Johana Kocha wysunęły "Kadetów" w 9. minucie na prowadzenie 5:2. Po kolejnych ośmiu minutach gry było już 11:4.

Goście przed przerwą zmniejszyli co prawda straty nawet i do trzech goli (10:13), ale Kadetten cały czas kontrolowało wynik. Świetnie dysponowani byli Gabor Csaszar i Luka Maros (obaj po dziewięć bramek), a spory wkład w wygraną miał też bramkarz, Nikola Marinović (16 interwencji).

To dopiero drugie zwycięstwo w sezonie mistrzów Szwajcarii. Zespół Larsa Walthera po porażkach z HC Kriens-Luzern i HSC Suhr Aarau prezentuje się jednak coraz lepiej i w kolejnych tygodniach powinien piąć się w ligowej tabeli. W sobotę "Kadeci" zagrają na wyjeździe z ostatnim w stawce TSV Fortitudo Gossau.