Turniej w Płocku: reprezentacja Polski B wygrała z Estonią

W piątek w Płocku rozpoczął się turniej, w którym udział bierze reprezentacja Polski B. W pierwszym swoim spotkaniu podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego pokonali Estonię 28:27.

Michał Gałęzewski

Turniej w Płocku rozpoczął się od meczu drugiej reprezentacji Danii z Wyspami Owczymi. Tylko pierwsza połowa była wyrównana. Po zmianie stron młodzi Duńczycy pokazali jednak klasę i konsekwentnie powiększali przewagę. Co ciekawe najskuteczniejszy w ekipie Farerów był Niclas Selvig, który dopiero debiutował w wyspiarskiej kadrze.

Dania B - Wyspy Owcze 33:23 (13:10)

Najwięcej bramek dla Danii B: Mikkelsen 8, Hansen 4, Bjoernshauge 4, Carlsen 4.

Najwięcej bramek dla Wysp Owczych: Selvig 8, Egilsnes 4, Simonsen 3.

Dużo ciekawiej było w wieczornym spotkaniu. Drużyna, którą prowadzi duet Damian Wleklak - Marcin Lijewski, z której stopniowo do pierwszej reprezentacji dochodzą kolejni zawodnicy toczyła wyrównany bój i nie potrafiliśmy odskoczyć Estończykom. Do przerwy prowadziliśmy 15:13.

Pod koniec drugiej połowy prowadziliśmy już różnicą trzech bramek. Ambitni zawodnicy z Estonii byli bliscy wyrównania, jednak im się to nie udało. Zdołali jedynie zmniejszyć stratę do jednego trafienia. Ostatecznie wygraliśmy 28:27. Po pięć bramek dla młodych Biało-Czerwonych rzucili Kelian Janikowski, Adrian Kondratiuk i Ignacy Bąk, a cztery trafienia dołożył Łukasz Rogulski. W sobotę o godzinie 19:00 zagramy w Płocku z Danią B, a w niedzielę z Wyspami Owczymi.

Polska B - Estonia 28:27 (15:13)

Polska B: Morawski, Małecki - Kondratiuk 5, Bąk 5, Janikowski 5, Rogulski 4, Łangowski 3, Krupa 2, Czuwara 1, Wróbel 1, Kużdeba 1, Góralski 1 oraz Prymlewicz, Jemioł, Kupiec, Pawłowski.