Turniej w Płocku: Polacy tuż za Duńczykami, zwycięstwo na koniec

Reprezentacja Polski B ostatecznie zakończyła międzypaństwowy turniej w Płocku na drugim miejscu. O końcowym układzie w tabeli zadecydowała różnica bramek.

Maciej Szumowski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
Po pierwszej połowie meczu duńsko-estońskiego wynik był nadal sprawą otwartą. Po trzydziestu minutach spotkania na tablicy widniał rezultat 14:14. W drugiej części konfrontacji druga kadra Danii zebrała się w garść i zdecydowanie przeważała nad rywalami. Ostatecznie zawodnicy Stefana Madsena zwyciężyli aż 33:23 i dzięki temu zostali zwycięzcami turnieju w Płocku.

Dania B - Estonia 33:23 (14:14)

Najwięcej bramek dla Estonii: Laast 5, Rooba 4, Muuga, Toomla, Voika - po 3.

Polacy zakończyli zmagania w Orlen Arenie zwycięstwem nad Wyspami Owczymi 24:23. Druga kadra prowadzona przez Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego wygrała jednak zaledwie jedną bramką, przez co ich bilans strzelecki był wyraźnie słabszy od ekipy ze Skandynawii. W związku z tym Polskę B sklasyfikowano na miejscu drugim w ostatecznej drabince.

W Biało-Czerwonych barwach świetnie spisywał się bramkostrzelny duet Łukasz Rogulski - Adrian Kondratiuk. Łącznie zdobyli oni prawie połowę goli dla polskiej kadry. Swój udział w meczu zaznaczył również golkiper Patryk Małecki, który zakończył spotkanie z jednym trafieniem.

Polska B - Wyspy Owcze 24:23 (12:10)

Polska B: Morawski, Małecki 1, Kornecki - Pawłowski, Łangowski 4, Bąk, Rogulski 6, Krupa, Czuwara 1, Kondratiuk 5, Kupiec 2, Janikowski, Jemioł, Wróbel 1,

Bramki dla Wysp Owczych: Olsen 4, Jacobsen 3, Johansen 3, Selvig 2, Norðberg 2, Egilsnes 2, Kragesteen 2, Joensen 2, Simonsen 2, Sigurbjørnsson 1.

Tabela:

L.p. Drużyna Zwycięstwa Remisy Porażki Bramki zdobyte Bramki stracone Różnica bramek Punkty