Gazprom Liga SEHA: pewne zwycięstwa Telekomu Veszprem i Celje Pivovarnej Lasko

15 grudnia zostały rozegrane dwa mecze Gazprom Ligi SEHA. W pierwszym Telekom Veszprem pokonał na wyjeździe RK Gorenje Velenje 31:27, zaś w drugim drużyna Celje Pivovarnej Lasko wygrała z Metalurgiem Skopje 34:28.

Wiktor Gumiński
Andreas Nilsson Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Na zdjęciu: Andreas Nilsson

Rywalizacja w Velenje toczyła się w ramach 15. kolejki. Faworyzowany zespół z Węgier napotkał tam przed przerwą na duży opór ze strony gospodarzy. W ich szeregach raz po raz dawał o sobie znać serbski obrotowy Alem Toskić, na którego powstrzymanie rywale nie potrafili znaleźć żadnej recepty. Gracze z Veszprem dysponowali jednak także kilkoma mocnymi argumentami w ofensywie, między innymi w osobach Dragana Gajica i Momira Ilica, dzięki czemu na półmetku wygrywali 14:12.

A tuż po rozpoczęciu drugiej połowy praktycznie rozstrzygnęli losy widowiska na swoją korzyść, zdobywając pięć goli z rzędu i odskakując na 19:12. Zajęło im to siedem minut. W pozostałych fragmentach rywalizacji po przerwie spokojnie kontrolowali wypracowaną zaliczkę, pozwalając zawodnikom Gorenje jedynie na nieznaczne zniwelowanie strat.

Celje Pivovarna oraz Metalurg rozgrywali natomiast zaległe spotkanie z 13. serii gier. Szczypiorniści ze stolicy Macedonii nie zaliczają wielu udanych występów w obecnym sezonie Gazprom Ligi SEHA. I tym razem również nie zakończyli go po swojej myśli, choć po pierwszej połowie mieli prawo myśleć o wywalczeniu korzystnego rezultatu. W głównej mierze za sprawą dobrej dyspozycji Nemanji Obradovica, po 30 minutach przegrywali bowiem jedynie 15:17.

Ich problemy zaczęły się mnożyć, kiedy do gry wydatnie włączył się rozgrywający Pivovarnej Borut Mackovsek. Między 42. a 60. minutą zdobył on aż 5 z 6 swoich bramek, które konsekwentnie powiększały przewagę jego ekipy, wynoszącej wraz z końcowym gwizdkiem sześć trafień. Poza nim znakomity mecz rozegrali Blaz Janc (8 goli, 100 procent skuteczności) i Luka Zvizej (9 goli).