Liga Mistrzów: Kadetten nie pomogło. Koniec występów Orlen Wisły Płock w pucharach!

Orlen Wisła Płock nie zagra w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Drużynę Piotra Przybeckiego na ostatniej prostej wyprzedziło Bjerringbro-Silkeborg, które w niedzielę pokonało Kadetten Schaffhausen 37:32 (18:14).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński

Wisła odpadła z europejskich rozgrywek, mimo że zgromadziła tyle samo punktów co Bjerringbro. "Nafciarze" przegrali rywalizację z mistrzami Danii, ponieważ mieli od nich gorszy bilans bezpośrednich spotkań. Jesienią w Silkeborgu Wisła przegrała aż 24:33, a na wiosnę zdołała wygrać w Płocku jedynie 28:25.

W niedzielę wicemistrzowie Polski ściskali kciuki za Kadetten, które wyrywając Bjerringbro punkt, mogło wepchnąć Wisłę do fazy TOP 16. Tak się jednak nie stało, bo Duńczycy od startu spotkania kontrolowali wydarzenia na boisku.

Świetny mecz rozegrała druga linia Bjerringbro, której liderował Sebastian Skube. Słoweński playmaker w pierwszej połowie znakomicie współpracował z obrotowym Michaelem Knudsenem, który mimo 38 lat na karku, w 20 minut rzucił "Kadetom" sześć bramek.

Kluczowy dla przebiegu spotkania był okres między 13. a 17. minutą, gdy gospodarze powiększyli swe prowadzenie ze stanu 7:6 do 11:6. W drugiej połowie Kadetten zdołało na chwilę zmniejszyć straty do dwóch goli, ale gracze Bjerringbro sprawnie "zabili" mecz, 10 minut przed końcem powracając na pięć trafień przewagi.

Wisły zabraknie w fazie TOP 16 po raz pierwszy od 2013 roku. W ostatnich trzech sezonach płocczanie odpadali właśnie na tym etapie rozgrywek z potęgami - Veszprem lub Vardarem. W tym roku o awans do ćwierćfinału zagraliby z MOL-Pick Szeged.

Liga Mistrzów, grupa A:

Bjerringbro-Silkeborg - Kadetten Schaffhausen 37:32 (18:14) Najwięcej bramek: dla Bjerringbro - Allan Damgaard Espersen, Michael V. Knudsen, Sebastian Skube - po 7, Rasmus Kier 5; dla Kadetten - Dmitrij Kuettel, Manuel Liniger, Lucas Meister - po 6, Luka Maros, Andrija Pendić - po 4

8 IFK Kristianstad 14 2 1 11 396:475 5

Czy Bjerringbro-Silkeborg pokona Pick Szeged i awansuje do 1/4 finału Ligi Mistrzów?