Korona Handball - SPR Olkusz. Drużyna gości postraszyła w I połowie

Prowadząca w I lidze kobiet Korona Handball Kielce pokonała SPR Olkusz 31:20. Pierwszą połowę wygrały co prawda zawodniczki z Małopolski, jednak po zmianie stron kielczanki pokazały klasę.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Korona Handball Kielce była faworytem sobotniego spotkania, jednak od początku bardzo dobrze spisywały się zawodniczki SPR-u Olkusz, które po bramce Natalii Kolonko, w 4. minucie wyszły na prowadzenie 3:1. Chwilę później drużyna ze stolicy województwa świętokrzyskiego zaczęła jednak przeważać.

W ofensywie bardzo dobrze grały Kristina Repelewska oraz Honorata Syncerz. Po rzucie tej drugiej, kielczanki wyszły na 9:7. Jeszcze na cztery minuty przed przerwą, gospodynie prowadziły 12:10. Trzy ostatnie bramki w I połowie rzuciła jednak Paula Masiuda i to SPR Olkusz wygrał tę część spotkania.

Druga połowa wyglądała już dużo inaczej. Co prawda jeszcze w 40. minucie, gdy karnego wykorzystała Masiuda, Korona Handball prowadziła tylko 17:16, jednak od tego czasu zawodniczki z Kielc rzuciły 15 bramek, tracąc zaledwie cztery.

Niezwykle skuteczna w całej drugiej połowie była Magdalena Kędzior, która w tej części spotkania trafiała aż siedmiokrotnie. Przewaga znakomicie grających kielczanek rosła w oczach i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 32:20.

Po tej wygranej, drużyna z Kielc wciąż pozostaje na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. - W pierwszej połowie było trochę nerwów. Na pewno rola lidera powoduje pewien stres, ale to doświadczenie mamy już za sobą - podsumował Tomasz Popowicz, trener Korony Handball Kielce.

Korona Handball Kielce - SPR Olkusz 32:20 (12:13)

Korona Handball: Hibner, Orowicz, Wałcerz - Kędzior 8, Repelewska 6, Syncerz 4, Więckowska 4, Skowrońska 3, Czubaj 1, Młynarska 1, Piecaba 1 oraz Kowalska, Zimnicka.