SMS ZPRP - SPR. Pierwszy kwadrans dał zwycięstwo licealistkom

Szczypiornistki SMS-u ZPRP Płock w meczu 21. kolejki I ligi kobiet pokonały we własnej hali zawodniczki SPR-u Olkusz 30:24.

Joanna Chmara
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka
Można powiedzieć, że zawodniczki SPR-u Olkusz przegrały spotkanie z licealistkami w pierwszym kwadransie gry, kiedy tylko dwukrotnie udało im się trafić do bramki rywalek. W tym samym czasie SMS zdołał zdobyć osiem bramek i zaliczka zdobyta na początku rywalizacji pozwoliła im ze spokojem grać przez pozostałe 45 minut meczu.

Od początku czołową strzelczynią gospodyń była Natalia Nosek, której wtórowała jej Żaneta Senderkiewicz. Zawodniczkom z Olkusza sygnał do odrabiania strat dała Agata Basiak, która trzy razy z rzędu ograła bramkarkę licealistek i w 25. minucie po jej rzucie było 13:9. Podopieczne Marka Jagodzińskiego nie zwalniały jednak tempa i do przerwy prowadził 16:10.

Po zmianie stron SMS konsekwentnie utrzymywał dystans do przyjezdnych. SPR nie był w stanie zbliżyć się do płocczanek.

Nie pomogła świetna dyspozycja strzelecka Pauli Masiudy i Natalii Kolonko. Licealistki szybko odpowiadały na ataki zespołu z Olkusza i nie dały sobie zagrozić aż do końca spotkania, które zakończyło się rezultatem 30:24.

SMS ZPRP Płock - SPR Olkusz 30:24 (16:10)

SMS ZPRP: Kuszka, Pająk - Maciejewska, Urbańska 1, Senderkiewicz 6, Świerżewska, Knop 4, Klaudia Cygan 4, Wdowiak, Lipok 3, Szczechowicz 2, Nosek 8, Rorat, Grabińska 2, Bigajewska, Świstochowska