Warmia Traveland - Orlen Wisła II. Wymęczone zwycięstwo gospodarzy

Warmia Traveland Olsztyn mimo problemów kadrowych pokonała Orlen Wisłę II Płock 33:31. W zespole gospodarzy znakomicie spisali się Tomasz Fugiel i Marcin Malewski, którzy rzucili łącznie 20 bramek.

Michał Gałęzewski
Zawodnicy Warmii WP SportoweFakty / ANNA KOWALSKA / Na zdjęciu: Zawodnicy Warmii

Od początku spotkanie w Płocku było niezwykle wyrównane. Walczący o ligowe podium olsztynianie mieli sporo problemów z grającą w środku pierwszoligowej stawki Orlen Wisłą II, która była na boisku niezwykle przebojowa. Jeszcze w 8. minucie, gdy trafił Marcin Malewski był remis 6:6.

Później jednak młodzi płocczanie zaczęli przeważać. Grali znakomicie w obronie i do tego potrafili rzucać bramki. Kiedy trafił Wiktor Bronowski, w 16. minucie było już 7:11 i w Olsztynie zrobiło się gorąco. W tym bardzo trudnym momencie zaskoczył Tomasz Fugiel.

Zawodnik Warmii Traveland Olsztyn w krótkim czasie rzucił cztery bramki z rzędu i jego zespół wyszedł na prowadzenie! Tuż przed przerwą, gdy trafił Marcin Malewski, Warmia Traveland miała już dwie bramki zapasu. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:14.

Na początku drugiej połowy ponownie bardzo dobrze grali zawodnicy Orlenu Wisły II Płock, którzy bardzo szybko zbudowali sobie dwubramkową przewagę. Warmia Traveland nie pozwoliła jednak mniej doświadczonym rywalom na wywiezienie punktów z Olsztyna.

Świetnie grali wracający po kontuzji Tomasz Fugiel i Marcin Malewski, którzy wyprowadzili zespół na prowadzenie i do samego końca trzymali wynik. Warmia Traveland wygrała 33:31, dzięki czemu jest faworytem do zajęcia trzeciego miejsca w tabeli.

Warmia Traveland Olsztyn - Orlen Wisła II Płock 33:31 (15:14)

Czy wyniki Warmii Traveland wpłyną pozytywnie na sytuację organizacyjną klubu?