Turniej w Kobierzycach: niegościnny KPR. Gospodynie bliskie zwycięstwa w turnieju

W Kobierzycach trwa turniej z udziałem czterech zespołów PGNiG Superligi kobiet. W porannych sobotnich meczach zwyciężyły KPR Ruch Chorzów i KPR Gminy Kobierzyce.

Michał Gałęzewski
Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce

W piątek swoje spotkania wygrały zespoły z Kobierzyc i z Piotrkowa Trybunalskiego. Sobotnie zmagania rozpoczęły KPR Ruch Chorzów i MKS Piotrcovia. Co prawda mecz od wyniku 4:1 zaczęły gospodynie, ale bardzo szybko do głosu doszły szczypiornistki Piotrcovii.

Po znakomitej serii tej drużyny, z wyniku 4:1, zrobiło się 6:11, po trafieniu Klaudia Cygan. Pod koniec pierwszej połowy drużyna z Górnego Śląska zaczęła odrabiać straty i do przerwy obie ekipy schodziły przy rezultacie 14:16. Po zmianie stron ponownie lepiej zaczęły spisywać się szczypiornistki z województwa łódzkiego.

MKS Piotrcovia prowadziła już różnicą trzech trafień, jednak końcówka należała do zespołu Jarosława Knopika. Skuteczna była Agnieszka Piotrkowska, a po rzucie Marceliny Polańskiej, Ruch wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 30:27.

KPR Ruch Chorzów - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:27 (14:16)

KPR Ruch: Kajumowa, Jaśkiewicz - Rodak 7, Jasinowska 6, A.Drażyk 5, M.Drażyk 3, Piotrkowska 3, Stokowiec 2, Kiel 1, Nimsz 1, Polańska 1, Doktorczyk 1 oraz Lesik, Masłowska, Kuszka.
Karne: 2/4.
Kary: 6 min. (Kiel, Rodak, M.Drażyk - po 2 min.).

MKS Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Marszałek 8, Klonowska 4, Cygan 4, Despodovska 3, Belmas 3, Wypych 2, Dronzikowska 2, Matyja 1 oraz Kopertowska, Ivanović, Wasilewska, Kucharska.
Karne: 7/7.
Kary: 2 min. (Despodovska 2 min.).

Następne na parkiet wyszły zawodniczki KPR-u Gminy Kobierzyce i KPR-u Jelenia Góra. Początek należał do zespołu, który od lat występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej. Gdy karnego wykorzystała Martyna Żukowska, jeleniogórzanki prowadziły już 6:3. Później jednak do głosu doszły kobierzyczanki, które I połowę wygrały 12:11 po bramce Kingi Jakubowskiej.

Tylko pierwsza faza drugiej połowy była wyrównana. Później coraz lepiej spisywały się zawodniczki z Kobierzyc, które zaczęły budować przewagę. W tym czasie szczególnie formą imponowała Marta Dąbrowska, zdobywczyni siedmiu bramek. KPR Gminy Kobierzyce zwyciężył ostatecznie 27:22.

KPR Gminy Kobierzyce - KPR Jelenia Góra 27:22 (12:11)

KPR Gminy Kobierzyce: Ciesiółka, Słota - Dąbrowska 7, Mączka 5, Wiertelak 3, Michalak 3, Charzyńska 2, Wesołowska 2, Jakubowska 1, Wojda 1, Janczak 1, Kaźmierska 1, Linkowska 1 oraz Walczak.