PGNiG Superliga kobiet: kontrolowane zwycięstwo Pogoni w Piotrkowie

Nie udało się piłkarkom ręcznym Piotrcovii sprawić niespodzianki. W spotkaniu 7. kolejki żeńskiej PGNiG Superligi przegrały na własnym boisku z SPR Pogonią Szczecin 26:28 (13:14).

Michał Ostafijczuk
szczypiornistki SPR-u Pogoni Szczecin WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Na zdjęciu: szczypiornistki SPR-u Pogoni Szczecin

W dalszej części spotkania podopieczne Adriana Struzika uzyskały przewagę nad Piotrcovią i udało im się ją utrzymać do końcowego gwizdka. W drugiej połowie obie drużyny zanotowały kilkuminutowe przestoje. Pogoń w 38. minucie prowadziła różnicą sześciu bramek (21:15), ale po kilku następnych akcjach było już tylko 21:19 dla przyjezdnych.

Bardzo dobre spotkanie w zespole gospodyń rozgrywała Monika Kopertowska. W końcówce meczu nie mogła jednak pomóc swojej drużynie. Zdobywczyni siedmiu bramek dwukrotnie otrzymała od sędziów karę wykluczenia na dwie minuty. Nie do zatrzymania w Pogoni była natomiast Patrycja Królikowska. Rzuciła aż dziewięć bramek i to głównie dzięki jej trafieniom komplet punktów pojechał do Szczecina.

- Nie byliśmy faworytem tego meczu, ale można było tutaj powalczyć. Szkoda kilku niewykorzystanych sytuacji. Nie składamy oczywiście broni, czekamy na kolejne spotkania - powiedział po meczu Rafał Przybylski, trener drużyny Piotrcovii.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - SPR Pogoń Szczecin 26:28 (13:14)

MKS Piotrcovia: Opelt - Kucharska 2, Matyja, Klonowska, Kopertowska 7/1, Marszałek, Wypych 2, Wasilewska 3, Ivanović 1, Belmas 3, Despodovska 5/1, Wyrzychowska 3
Rzuty karne: 2/3
Kary: 10 min (Kopertowska x2, Kucharska, Klonowska, Marszałek)

SPR Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa - Novais Bancilon 2, Noga 2, Cebula, Urbańska, Królikowska 9, Marcikova 2, Koprowska, Nosek 1, Zawistowska 4, Kochaniak 3, Blazević 3/2, Gadzina
Kary: 10 min (Noga x2, Urbańska, Zawistowska, Kochaniak)

Sędziowali: Andrzej Kierczak (Pielgrzymowice), Tomasz Wrona (Kraków). Widzów: 250

Czy Piotrcovia zajmie przynajmniej ósme miejsce w bieżącym sezonie?