Hiszpania: Barcelona gromi jeszcze bez Palmarssona. Jedno trafienie Syprzaka

FC Barcelona Lassa rozpoczęła listopadowy maraton gier. W środę zawodnicy Xaviera Pascuala wygrali na boisku Frigorificos Morrazo 31:21 i zanotowali 129. zwycięstwo w lidze z rzędu. Kamil Syprzak zdobył jedną bramkę. Nie grał Aron Palmarsson.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
zawodnicy FC Barcelona Lassa - Kamil Syprzak (z lewej) i Viran Morros (z prawej) Materiały prasowe / IHF / Na zdjęciu: zawodnicy FC Barcelona Lassa - Kamil Syprzak (z lewej) i Viran Morros (z prawej)
Środowy mecz mógł być debiutem islandzkiego rozgrywającego w Barcelonie, ale trener Pascual postanowił nie zabierać go na mecz do Cangas. 27-latkowi chce dać więcej czasu na zgranie z zespołem, bo ten treningi z drużyną rozpoczął dopiero we wtorek.

Jeszcze więc bez Palmarssona w składzie (oraz nieobecnego z powodów osobistych Victora Tomasa), Barcelona rozbiła trzynastą w tabeli drużynę Frigorificos 31:21. Losy meczu rozstrzygnięte zostały już w pierwszych dwudziestu minutach, po których FCB prowadziła 13:3.

Przed przerwą przewaga mistrzów Hiszpanii wzrosła do 11 goli (16:5), a po zmianie stron utrzymywała się na takim poziomie aż do ostatniego kwadransa spotkania, gdy gospodarze zdołali na chwilę zmniejszyć straty do ośmiu trafień (15:23). Końcówka znów należała jednak do Barcy.

Najwięcej bramek dla zespołu z Katalonii zdobył Valero Rivera, który do siatki rywali trafił dziewięć razy. Po cztery bramki zapisali Dika Mem i Aitor Arino, a jednego gola zdobył Kamil Syprzak.

Dla zespołu Polaka środowy mecz był pierwszym z dziewięciu spotkań zaplanowanych na listopad. Kolejne jego zespół rozegra już w sobotę, gdy w ramach Ligi Mistrzów podejmie RK PPD Zagrzeb. Niewykluczone, że właśnie właśnie w zespole zadebiutuje Palmarsson.