Puchar Polski: niezawodny Sarajlić poprowadził Stal Mielec do zwycięstwa

Szczypiorniści Stali Mielec pokonali na wyjeździe pierwszoligowy KSSPR Końskie 35:25 i awansowali do 1/8 PGNiG Pucharu Polski.

Aneta Szypnicka-Staniec
Matej Sarajlić przy piłce WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Matej Sarajlić przy piłce
Stal Mielec do zwycięstwa do zwycięstwa w Końskich poprowadził Matej Sarajlić. Chorwat rzucił aż jedenaście bramek - sześć w pierwszej połowie spotkania, pięć w drugiej. Gospodarze napsuli Czeczeńcom sporo krwi, ale na prowadzeniu byli tylko raz - w pierwszej minucie spotkania po trafieniu Sebastiana Smołucha. Przez cały mecz walczyli jednak bardzo ambitnie i kilkukrotnie zmniejszali przewagę gości do jednego trafienia.

Szczypiorniści Stali przede wszystkim zaliczyli bardzo dobre otwarcie - od mocnego uderzenia rozpoczął Sarajlić i po zaledwie dziesięciu minutach gry przyjezdni prowadzili już pięcioma oczkami (7:2).

Seria trzech bramek z rzędu pozwoliła graczom KSSPR-u wrócić do gry, ale mielczanie znów odskoczyli. Tak też wyglądała większość meczu - zawodnicy z Podkarpacia błyskawicznie reagowali na każdą próbę zmniejszenia start przez rywali i to właśnie dlatego na przerwę schodzili prowadząc czterema trafieniami.

Po wyjściu z szatni zdecydowanie lepiej prezentowali się konecczanie. Najpierw bramkę rzucił Łukasz Telka, a chwilę później dwa razy sprytniejszy od golkipera okazał się Przemysław Matyjasik i do odrobienia zostało tylko jedno "oczko".

Gracze Stali skutecznie jednak odpierali ataki, a gospodarze nie mogli się przełamać i nie udało im się doprowadzić do remisu. Po dziesięciu minutach przeciągania liny przyjezdni wzięli sprawy w swoje ręce - zaliczyli kolejną serię, tym razem sześciu bramek z rzędu. Po tym ciosie KSSPR się już nie podniósł. Ostatecznie mielczanie zwyciężyli 35:25.