Puchar Polski: dobry mecz Andersona Mollino. Zagłębie rozgromiło MKS Wielun

Bez udziału Arkadiusza Moryty, za to z bardzo skutecznym Anderssonem Mollino. Zagłębie Lubin pewnie awansowało do 1/8 finału Pucharu Polski po zwycięstwie nad MKS-em Wieluń (40:27).

Marcin Górczyński
Anderson Mollino WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Anderson Mollino
Dominacja Zagłębia nie podległa dyskusji. Miedziowi prowadzili od początku do końca. Świetnie w spotkanie wszedł Anderson Mollino, który na cztery gole potrzebował dziesięciu minut. Trafienia dokładali Jan Czuwara oraz Krzysztof Pawlaczyk, a MKS odbijał się od silnej obrony lubinian. Dobrze zawody rozgrywał też bramkarz Patryk Małecki. Zespół z Superligi do przerwy wypracował już osiem bramek przewagi i nic nie mogło im zagrozić.

Po powrocie na parkiet obraz meczu się nie zmienił. Bartłomiej Jaszka sprawdził z przodu Tomasza Pietruszko, ciągle skuteczni byli Mollino i Pawlaczyk, sześć bramek rzucił Krystian Bondzior, zastępujący Arkadiusza Morytę. Reprezentant Polski ani na moment nie pojawił się na parkiecie. Nawet bez jego wsparcia Zagłębie pewnie wygrało 40:27.

Wielunianie przystąpili do spotkania bez jednego ze swoich najważniejszych ogniw - Pawła Dutkiewicza. Król strzelców I ligi leczy uraz kostki i jeszcze przez 2-3 tygodnie nie będzie zdolny do gry. Jego nieobecność próbował zatuszować leworęczny Jarosław Cepielik (sześć goli).