Puchar Polski: pogrom w Olszynie. PGE VIVE w ćwierćfinale

Wysokie prowadzenie przed przerwą i kontrolowanie spotkania. Zawodnicy PGE VIVE Kielce bez problemów pokonali Warmię Energę Olsztyn 41:22 i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. Mecz o półfinał z Zagłębiem Lubin już 14 marca.

Marcin Górczyński
Karol Bielecki WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Karol Bielecki
Kielczanie przyjechali do Olsztyna w 11-osobowym składzie, bez kontuzjowanych Filipa Ivicia, Bartłomieja Bisa i Marko Mamicia oraz odpoczywających Urosa Zormana, Krzysztofa Lijewskiego i Michała Jureckiego. 60 minut w bramce dostał Miłosz Wałach, a jego koledzy narzucili wysokie tempo w ofensywie. Alex Dujshebaev i Karol Bielecki byli skuteczni z drugiej linii, w końcówce połowy często trafiał Blaż Janc. Warmia z trudem przedzierała się przez obronę, obijała słupki i poprzeczki, traciła gole po kontrach.

Losy awansu rozstrzygnęły się przed przerwą, przy prowadzeniu 21:6 nic nie mogło zabrać VIVE ćwierćfinału. Warmia - z grającym trenerem Danielem Żółtakiem - próbowała zostawić po sobie dobre wrażenie. Seria trafień Wojciecha Golksa i Radosława Dzieniszewskiego poprawiła wynik, olsztynianie tak bardzo nie odstawali, ale mistrzowie Polski nie musieli się specjalnie forsować. W końcówce zmęczonych gospodarzy dobił Darko Djukić.

VIVE nie ma lekkiego życia w tym tygodniu. Po meczu wsiądzie w autokar, wróci do Kielc i 14 marca o 18.00 zmierzy się z Zagłębiem Lubin o półfinał Pucharu Polski. Będzie to trzecie spotkanie najlepszego klubu w kraju w ciągu czterech dni. 11 marca rozgrywali wyniszczającą "świętą wojnę" z Orlenem Wisłą Płock.