2. Bundesliga: pewne zwycięstwo TuS N-Luebbecke. Pięć bramek Pawła Gendy

TuS N-Luebbecke z Patrykiem Walczakiem i Łukaszem Gierakiem w składzie, rozgromiło 32:20 HC Elbflorenz w 8. kolejce 2. Bundesligi. Występujący w VfL Luebeck-Schwartau, Paweł Genda, rzucił pięć bramek w przegranym meczu z HSG Nordhorn Lingen (22:26).

Bartosz Grzelak
Paweł Genda WP SportoweFakty / Michał Dominik / Na zdjęciu: Paweł Genda

Po kilku wpadkach na początku sezonu na właściwe tory wracają piłkarze ręczni TuS N-Luebbecke. W 8. kolejce faworyci do awansu rozgromili 32:20 niżej notowany HC Elbflorenz 2006 na własnym parkiecie. Emocje skończyły się jeszcze w pierwszej połowie spotkania, gospodarze na kilka minut przed przerwą wyszli na prowadzenie różnicą ośmiu trafień (14:6). Po jednej bramce rzucili reprezentanci Polski, Łukasz Gierak i Patryk Walczak. Obrotowy został dwukrotnie odesłany na ławkę kar.

Po wyrównanym meczu, gdyż wynik został ustalony w ostatnich dziesięciu minutach, VfL Luebeck-Schwartau uległo 22:26 z HSG Nordhorn-Lingen. Pięć bramek Pawła Gendy nie uchroniło jego drużyny przed porażką, a tych trafień powinno być więcej, gdyby nie dobrze dysponowany bramkarz rywali (5/12 rzutów). Wyjazdowe zwycięstwo odnieśli szczypiorniści wicelidera rozgrywek, TUSEM Essen (35:34). Jedną z bramek przeciwko TSV Bayer Dormagen rzucił Denis Szczęsny (1/3 prób).

Zawzięcie o punkty walczyli zawodnicy VfL Eintrachtu Hagen, ale sił wystarczyło do przerwy. W drugiej odsłonie musieli uznać wyższość lidera HSC 2000 Coburg i przegrali 24:29. W pierwszej połowie spotkania dwa gole zdobył Bartosz Konitz, Polak zebrał również dwie kary wykluczenia.