PGNiG Puchar Polski: MKS Perła Lublin z pewnym awansem do półfinału

O niespodziance nie mogło być mowy. W ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski kobiet piłkarki ręczne MKS-u Perły Lublin ograły UKS PCM Kościerzyna 38:27 i zameldowały się w półfinale rozgrywek.

Tomasz Rosiński
Aleksandra Rosiak Materiały prasowe / MKS Lublin / Przemek Gąbka / Na zdjęciu: Aleksandra Rosiak
Zawodniczki MKS-u były zdecydowanymi faworytkami starcia z autsajderem PGNiG Superligi z Kościerzyna i potwierdziły to miano, odnosząc przed własną publicznością pewne zwycięstwo.

Lublinianki od początku rywalizacji narzuciły swój styl gry. Gospodynie często zatrzymywały akcje ofensywne rywala i wyprowadzały zabójcze ataki.

Umiejętnie poczynaniami podopiecznych Roberta Lisa kierowała Aleksandra Rosiak, która w pierwszej połowie raz za razem trafiała do bramki drużyny z Kościerzyny. Wsparły ją Sylwia Matuszczyk oraz Patrycja Królikowska, a lubelska ekipa zeszła na przerwę do szatni prowadząc 19:13.

Po zmianie stron MKS Lublin już tylko kontrolował boiskowe wydarzenia. Cenne doświadczenie zbierała przede wszystkim bramkarka Aleksandra Januchta. Ostatecznie mistrzynie Polski triumfowały różnicą jedenastu goli (38:27).

Obydwie ekipy zmierzą się ze sobą już w niedzielę (27 stycznia, godz. 18:00) w ramach polskiej ekstraklasy.