Liga Mistrzów. Twitter oszalał po awansie PGE VIVE Kielce. "Epicki dwumecz"

"Wyszarpali ten awans", "nieprawdopodobny mecz", "epicki" - Twitter oszalał po rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. PGE VIVE Kielce z trudem utrzymało zaliczkę z pierwszego spotkania i awansowało do Final Four!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
radość zawodników PGE VIVE Kielce PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: radość zawodników PGE VIVE Kielce
W pierwszym spotkaniu PGE VIVE Kielce pokazało się z kapitalnej strony i pokonało faworyzowane Paris Saint-Germain HB 34:24. Mistrzom Polski wychodziło w tym meczu wszystko, w przeciwieństwie do rewanżu, w którym w 47. minucie paryżanie zdołali odrobić straty.

Zawodnicy Tałant Dujszebajew grali jednak do końca i ostatecznie po nerwowej końcówce przegrali 26:35. Dzięki minimalnej przewadze w dwumeczu awansowali do Final Four Ligi Mistrzów! Więcej o meczu TUTAJ, a tak na triumf zareagował polski Twitter.

"Epicki ten dwumecz, nieprawdopodobny" - napisał dziennikarz WP SportoweFakty, Kamil Kołsut.

Oprócz VIVE z awansu cieszyły się już ekipy FC Barca Lassa i Telekom Veszprem, a w Final Four... "wszystko jest możliwe" - jak zauważyła Aneta Szypnicka.

A tak wyglądała nerwowa końcówka meczu i radość z awansu zawodników VIVE:

Oczywiście awans VIVE odnotowały też oficjalne serwisy na Twitterze. "Będziemy walczyć dla miasta, regionu i kraju" - czytamy na profilu kieleckiego klubu.

"10-bramkowa przewaga i spokój w ostatnich 5 minut wystarczył, aby awansować" - napisano na profilu Ligi Mistrzów.

Czy PGE VIVE Kielce wygra tegoroczną edycję Ligi Mistrzów?