Puchar EHF kobiet: kolejna porażka MKS-u Perły Lublin, tym razem z ERD Handball

Trzeci mecz i druga porażka MKS-u Perły Lublin w Pucharze EHF 2019/2020. W spotkaniu 3. kolejki grupy C mistrz Polski przegrał na wyjeździe z węgierskim ERD Handball 24:29.

Tomasz Rosiński
piłkarki ręczne MKS Perły Lublin Newspix / Marcin Bulanda / Na zdjęciu: piłkarki ręczne MKS Perły Lublin
Lubelski zespół po raz kolejny przystępował do rywalizacji w EHF Cup bez swoich doświadczonych rozgrywających - Kingi Achruk oraz Marty Gęgi i nie był faworytem potyczki na Węgrzech.

Zawodniczki z Lublina potrafiły dotrzymywać kroku swoim rywalkom tylko do 23. minuty konfrontacji. Wówczas na tablicy świetlnej widniał remis 10:10.

Jednakże końcówka pierwszej połowy zawodów należała zdecydowanie do gospodyń, które wyprowadzały zabójcze kontry i w głównej mierze za sprawą Markety Jerabkowej zeszły do szatni prowadząc 18:12.

Po zmianie stron podopieczne Roberta Lisa ambitnie walczyły w każdej akcji, ale miejscowe szczypiornistki miały wszystko pod kontrolą. Ostatecznie zawodniczki ERD Handball triumfowały 29:24.