Puchar EHF kobiet. MKS Perła Lublin - HC Odense: mistrz Polski bez zwycięstwa w fazie grupowej

1 remis i 5 porażek - oto bilans MKS-u Perły Lublin w fazie grupowej Pucharu EHF 2019/2020. W spotkaniu 6. kolejki mistrz Polski przegrał przed własną publicznością z HC Odense 20:33.

Tomasz Rosiński
piłkarki ręczne MKS Perły Lublin Newspix / Marcin Bulanda / Na zdjęciu: piłkarki ręczne MKS Perły Lublin
Lublinianki w pierwszej połowie odsłony starcia potrafiły dotrzymywać kroku rywalowi z Odense, a wynik oscylował wokół remisu.

Bardzo dobrze w szeregach gospodyń radziły sobie Karolina Kochaniak oraz Joanna Szarawaga. Natomiast liderką przyjezdnych była Ingvild Bakkerud. Ostatecznie I połowa konfrontacji zakończyła się minimalnym triumfem duńskiej ekipy (14:13).

Po zmianie stron na boisku dzieliły i rządziły już szczypiornistki HC, które raz za razem wyprowadzały zabójcze kontry. Wciąż znakomicie radziła sobie Bakkerud, a wspomagały ją Trine Ostergaard Jensen i Freja Cohrt.

W końcowym rozrachunku podopieczne Roberta Lisa poległy u siebie różnicą trzynastu trafień (20:33).