MŚ 2021. Znamy wszystkie półfinalistki. Rewelacja imprezy wraca do siebie

Szwecja, jedna z rewelacji MŚ 2021 piłkarek ręcznych, musi obejść się smakiem. Trzy Korony w meczu o półfinał imprezy musiały uznać wyższość mistrzyń olimpijskich - Francuzek.

MB
Meline Nocandy (przy piłce) PAP/EPA / Enric Fontcuberta / Na zdjęciu: Meline Nocandy (przy piłce)
Drugi, środowy ćwierćfinał MŚ 2021 piłkarek ręcznych miał niesamowicie zacięty przebieg. Spotkanie emocjonowało już od pierwszych minut i było przy tym bardzo atrakcyjne dla oka. Bohaterki starcia wyraźnie postawiły na ofensywę.

W pierwszej połowie żadna ze stron nie potrafiła wypracować sobie komfortowego prowadzenia. Na tablicy wyników najczęściej pojawiał się remis. W drugim kwadransie zawodów nieco lepiej radziły sobie zawodniczki Trzech Koron (9:11 w 23'), ale Francuzki szybko zniwelowały straty.

W końcówce Les Bleus wyszły nawet na skromne prowadzenie, jednak ostatnie słowo należało do Carin Stromberg i mieliśmy kolejne wyrównanie. Po zmianie stron piąty bieg włączyły mistrzynie olimpijskie, które stanęły twardo w obronie i nie pozwalały przeciwnikowi na łatwe bramki. Na listę strzelczyń wpisała się także golkiperka Trójkolorowych - Cleopatre Darleux (23:18 w 41').

Szwedki nie przestały naciskać, ale nie zdołały już wrócić do meczu po znakomitym fragmencie złotych medalistek IO 2020 w Tokio. Do grona półfinalistek mistrzostw świata dołączyły tym samym Francuzki, które o przepustkę do gry o złoto zawalczą z Danią. W drugiej parze Hiszpanki rywalizować będą z Norwegią.