Chrobry Głogów zagrał na 70 procent swoich możliwości

Zawodnicy Chrobrego Głogów pewnie pokonali Gwardię Opole 34:22. Witalij Nat po tym sukcesie podkreślił wagę treningów w okresie przygotowawczym i przyznał, że jego zespół zagrał tylko na 70 procent możliwości.

Michał Gałęzewski
szczypiorniści Chrobrego Głogów Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: szczypiorniści Chrobrego Głogów
W Głogowie zawodnicy Chrobrego tylko przez około 20 minut pozwolili KPR Gwardii Opole na wyrównaną grę. Później już tylko konsekwentnie powiększali swoją przewagę, by ostatecznie zwyciężyć różnicą dwunastu trafień.

- Najważniejsze jest to, że wygraliśmy mecz. Ciężko przygotowywaliśmy się przez miesiąc ciężkich treningów, ale chłopacy to wytrzymali. Oni wiedzieli, że to fundament na następną część sezonu - powiedział po meczu Witalij Nat, trener głogowskiego zespołu.

Chrobry mógł liczyć na głośny doping. - Chcę podziękować naszym kibicom, którzy nas wspierali o takiej dziwnej godzinie, ale nic innego nie mogliśmy zrobić, bo telewizja wyznacza czas. Dziękuję zespołowi z Opola, który zagrał fair play. Widać, że oni mają swoje problemy, ale każdy je ma. Nasz zespół wykonał na 70 procent, to, co miał, ale musimy dorzucić te 30 procent - zauważył Nat.

Sami zawodnicy Chrobrego mogli być dumni po meczu. - Byliśmy przez 60 minut bardzo zaangażowani w to, co robimy z przodu i z tyłu. Nie wychodziło nam wszystko, ale dawaliśmy z siebie na pewno wszystko. Było trochę przestrzelonych sytuacji, później naprawionych w obronie. Rafał Stachera odbił nam mnóstwo piłek i było widać, że sparingi w okresie przygotowawczym i mecz pucharowy dużo nam dały. Będziemy grali lepiej z meczu na mecz - stwierdził Paweł Paterek.