Nie było mowy o niespodziance. Liderki pewnie wygrały z outsiderkami

Gdy lider mierzy się u siebie z outsiderem, trudno o niespodziankę. Tak właśnie było w Lublinie, gdzie MKS Funfloor Perła podejmowała Suzuki Koronę Handball Kielce. Gospodynie wygrały 38:23.

Michał Gałęzewski
 zawodniczki MKS-u Funfloor Perły Lublin Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: zawodniczki MKS-u Funfloor Perły Lublin
Przed piątkowym meczem MKS Perła Lublin miała 52 punkty więcej od Suzuki Korony Handball, która wygrała zaledwie jedno spotkanie. Co prawda po tym, jak bramkę w 3. minucie rzuciła Alicja Pękala był remis 3:3, jednak od tego czasu przeważały zawodniczki z Lublina i gdy trafiła Kinga Achruk, było już 8:4.

Paweł Tetelewski, trener Suzuki Korony Handball Kielce, poprosił o czas, jednak nie przyniosło to dużego skutku. Lublinianki konsekwentnie powiększały przewagę i po rzucie Oktawii Płomińskiej wygrały I połowę 18:8.

Co prawda po zmianie stron przewagę do 11 bramek powiększyła Jaqueline Anastacio, jednak od tego momentu na chwilę to Suzuki Korona Handball miała swój czas. Kielczanki rzuciły trzy bramki z rzędu, ale to było jednak na tyle, jeśli chodzi o pozytywy dla ekipy ze stolicy województwa świętokrzyskiego.

MKS Funfloor Perła Lublin znów zaczęła powiększać przewagę, rzucając cztery bramki z rzędu. Do końca spotkania gospodynie już tylko kontrolowały przewagę, wygrywając ostatecznie 38:23. Liderki mają 7 punktów przewagi nad Zagłębiem, jednak rozegrały dwa mecze więcej.

MKS Funfloor Perła Lublin - Suzuki Korona Handball Kielce 38:23 (18:8)

MKS Funfloor Perła: Gawlik, Wdowiak - Szynkaruk 8, Portasińska 4, Roszak 4, Płomińska 4, Tatar 3, Anastacio 3, D.Więckowska 3, Achruk 2, Pietras 2, Beganović 1, Byzdra 1 oraz Zagrajek.