Rio 2016. Niespodzianek nie było - Rafael Nadal i Juan Martin del Potro są w ćwierćfinale

Rafael Nadal i Juan Martin del Potro awansowali do ćwierćfinału singla turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Krok od strefy medalowej są także Roberto Bautista i Steve Johnson.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / MICHAEL REYNOLDS

Niespodzianek nie było, co nie znaczy, że faworyci wygrali swoje mecze łatwo i przyjemnie. Na korcie centralnym męczył się Rafael Nadal, któremu trudne warunki postawił Gilles Simon. Mistrz olimpijski z Pekinu jako pierwszy stracił serwis, co było wynikiem licznych błędów własnych. Hiszpan odrobił jednak stratę, po czym zwieńczył seta po tie breaku. W drugiej odsłonie szybko wyszedł na 4:0, zanim triumfował ostatecznie 7:6(5), 6:3. W piątek rywalem Rafy będzie faworyt gospodarzy, Thomaz Bellucci.

Na trzecim co do ważności obiekcie Olimpijskiego Centrum Tenisowego awans do ćwierćfinału wywalczył Juan Martin del Potro. Argentyńczyk powinien zwieńczyć pojedynek z Taro Danielem w dwóch setach, lecz w partii otwarcia nie wykorzystał przewagi przełamania i przegrał po tie breaku. Tenisista z Tandil nie dał jednak Japończykowi żadnych szans w dwóch kolejnych odsłonach, w których stracił zaledwie trzy gemy. Po blisko siedmiu kwadransach "Palito" zwyciężył 6:7(4), 6:1, 6:2.

Przeciwnikiem Del Potro w piątkowym ćwierćfinale będzie dobrze mu znany Roberto Bautista. W 2014 roku Hiszpan postarał się o niespodziankę i wyeliminował Argentyńczyka z Australian Open. W czwartek oznaczony "10" zawodnik pokonał 6:4, 7:6(4) leworęcznego Luksemburczyka Gillesa Mullera. Najkrócej na korcie przebywali Steve Johnson i Jewgienij Donskoj. Amerykanin rozgromił Rosjanina 6:1, 6:1 i teraz będzie czekał na to, co zrobi broniący złota z Londynu Andy Murray.

Igrzyska olimpijskie, Rio de Janeiro (Brazylia)