Rio 2016: trzy piłki meczowe to za mało na Hlavackovą i Hradecką, Czeszki pewne medalu w deblu

Aż trzy piłki meczowe obroniły Andrea Hlavackova i Lucie Hradecka w meczu przeciwko Swietłanie Kuzniecowej i Darii Kasatkinie w 1/4 finału gry podwójnej igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Kacper Kowalczyk

Kiedy Swietłana Kuzniecowa i Daria Kasatkina miały trzy piłki meczowe przy stanie 5:4 w III secie spotkania ćwierćfinałowe przeciwko Andrei Hlavackovej i Lucie Hradecką, wydawało się, że Rosjanki za kilka minut znajdą się o krok od olimpijskiego medalu. Ale to niemające nic do stracenia Czeszki zaczęły ryzykować i co najważniejsze, zaczęło to przynosić świetny efekt.

Reprezentantki naszych południowych sąsiadów momentalnie wyszły z opresji, doprowadziły do remisu, a w kolejnym gemie same wyszły na prowadzenie przełamując serwis Rosjanek. Hradeckiej pozostało tylko dokończyć dzieła zniszczenia i zapewnić swojej reprezentacji co najmniej brązowy medal. Dlaczego? W czołowej "czwórce" turnieju znalazły się także Lucie Safarova i Barbora Strycova, które w trzech setach pokonały Robertę Vinci i Sarę Errani, a o finał zmierzą się z Jekateriną Makarową i Jelena Wiesniną.

W walce o mistrzostwo wciąż liczą się również Timea Bacsinszky i Martina Hingis, które wygrały ostatnie 12 gemów swojego pojedynku z Yung-Jan i Hao-Ching Chan i zakończyły mecz wynikiem 6:3, 6:0.

Igrzyska olimpijskie, Rio de Janeiro (Brazylia)
Olympic Tennis Centre, kort twardy
czwartek, 11 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej kobiet:

Timea Bacsinszky (Szwajcaria, 5) / Martina Hingis (Szwajcaria, 5) - Hao-Ching Chan (Tajwan) / Yung-Jan Chan (Tajwan) 6:3, 6:0

Andrea Hlavackova (Czechy, 6) / Lucie Hradecka (Czechy, 6) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja) / Daria Kasatkina (Rosja) 6:1, 4:6, 7:5

Jekaterina Makarowa (Rosja, 7) / Jelena Wiesnina (Rosja, 7) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 4) / Carla Suarez (Hiszpania, 4) 6:3, 6:4

Lucie Safarova (Czechy) / Barbora Strycova (Czechy) - Sara Errani (Włochy, 8) / Roberta Vinci (Włochy, 8) 4:6, 6:4, 6:4