Rio 2016: Karolina Kołeczek nie awansowała do 1/2 finału na 100 m przez płotki

Karolina Kołeczek zajęła szóste miejsce w piątym biegu eliminacyjnym na 100 metrów przez płotki podczas igrzysk olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro.

Piotr Ziemka
Karolina Kołeczek Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Karolina Kołeczek

Do 1/2 finału awansowały po trzy zawodniczki z sześciu biegów eliminacyjnych. Grono półfinalistek uzupełniło sześć biegaczek spośród tych, których zabrakło w czołowych trójkach. Karolina Kołeczek w klasyfikacji łącznej została sklasyfikowana na 26. pozycji.

Najlepiej w kwalifikacjach spisała się Brianna Rollins. Drugie miejsce zajęła inna Amerykanka - Kristi Castlin. Natomiast trzecia była Jasmine Camacho-Quinn z Portoryko.

W Rio de Janeiro nie startuje Kendra Harrison, która w 2016 roku poprawiła rekord świata, ale wcześniej zajęła piąte miejsce na mistrzostwach USA. Kwalifikację na igrzyska olimpijskie do ekipy amerykańskiej zdobyły tylko medalistki z tych zawodów.