Fantastyczny dzień Polaków w Rio! Kolejny awans w klasyfikacji medalowej

Kolejny wyśmienity dzień w Rio de Janeiro zanotowali Polacy, którzy zdobyli cztery medale na paraolimpiadzie, w tym jeden złoty. Biało-Czerwoni awansowali w klasyfikacji generalnej o trzy pozycje i pod względem zdobytych krążków są na 9. miejscu!

Patryk Kurkowski

Lech Stoltman zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą (kat. F55). Brawo! fot. Adam Nurkiewicz #PKPar #GoPoland #ProudParalympian #Paralympics #TeamPoland #Rio2016

Opublikowany przez Polski Komitet Paraolimpijski na 16 wrzesień 2016

Lech Stoltman - brąz

Co to był za konkurs. W zawodach pchnięcia kulą w kategorii F55 wzięło udział dwóch Polaków. Obaj mieli szanse na dobry wynik. Rzeczywiście, żaden z nich nie zawiódł, choć tylko jeden zdołał znaleźć się na podium.

Niestety, kosztem drugiego. Stoltman w czwartej próbie uzyskał 11,39 metra i tym samym zepchnął na czwartą pozycję drugiego z naszych reprezentantów - Karola Kozuna, który w trzecim pchnięciu uzyskał 11,33 metra. Co warte podkreślenia, srebro Stoltman przegrał z Hamedem Amiri z Iranu o.. centymetr.

Czy Polacy poprawią w Rio wynik z Londynu (36 medali)?