Skowrońska nie zawiodła, ale jej zespół przegrał z mistrzyniami Europy

W zaległym spotkaniu 9. kolejki włoskiej ekstraklasy siatkarek Foppapedretti Bergamo przegrało z Pomi Casalmaggiore w czterech setach. To druga porażka w sezonie ekipy Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty.

Michał Kaczmarczyk
Katarzyna Skowrońska-Dolata Materiały prasowe / Serie A / Na zdjęciu: Katarzyna Skowrońska-Dolata

Pierwszy set czwartkowego spotkania w Pala Radi potoczył się po myśli "Foppy" oraz Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, imponującej tego dnia skutecznością. Polska atakująca zdobyła w całym meczu aż 20 punktów (37 proc. skuteczności, 2 bloki i as serwisowy), sęk jednak w tym, że do poziomu byłej reprezentantki naszego kraju nie dostosowała się reszta drużyny kierowanej przez Stefano Lavariniego.

Pomi Casalmaggiore, zdobywca złotego medalu ostatniej edycji Ligi Mistrzyń, szybko powrócił na właściwe tory w grze atakiem, a zwłaszcza w bloku, w którym łącznie punktował 16 razy. Rozgrywająca Carli Lloyd mogła liczyć na każdą ze swoich koleżanek; pięć z nich zdobyło ponad dziesięć punktów w całym starciu (najskuteczniejsze były Samanta Fabris - 21 punktów i Anastasia Guerra - 17). Drużyna z Bergamo miała szansę na urwanie punktu rywalowi, ale trzeci set zakończył się wynikiem 28:26 na korzyść rywala. Tę partię zakończył as serwisowy wspomnianej Lloyd, co okazało się zwiastunem kolejnej odsłony meczu. Zawodniczki Pomi punktowały w niej aż sześć razy zagrywką, co okazało się gwoździem do trumny przyjezdnych.

W kadrze meczowej zespołu Skowrońskiej-Dolaty widać było brak podstawowej rozgrywającej Eleonory Lo Bianco, zmagającej się z urazem pleców. Dzięki zwycięstwu Pomi Casalmaggiore wskoczyło na pierwsze miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając z dorobkiem 22 "oczek" zespoły z Conegliano i Bergamo o dwa punkty. Przypomnijmy, że w ostatni ligowy weekend w Serie A kobiet Imoco Volley Conegliano (Katarzyna Skorupa i Berenika Tomsia) wygrało 3:0 z Unet Yamamay Busto Arsizio (Agata Witkowska), a Metalleghe Sanitars Montichiari z Zuzanną Efimienko w składzie uległo Clubowi Itali Crai 1:3.

Pomi Casalmaggiore - Foppapedretti Bergamo 3:1 (20:25, 25:17, 28:26, 25:19)

Messi, Neymar, Suárez kontra RCD Espanyol w tę niedzielę o 20:40! Zobacz słynne derby Barcelony NA ŻYWO w Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya czy Netia. ZOBACZ WIDEO Bóg, futbol, Borussia. Polak, który zatrzymał papież

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Foppapedretti Bergamo ma szanse na mistrzostwo Włoch?