Enea PTPS - Muszynianka: efektowne pilskie tango za trzy punkty

Siatkarki PTPS-u Piły zanotowały bardzo widowiskowe zwycięstwo, pokonując w trzech setach Polski Cukier Muszyniankę Muszyna. To dobry prognostyk dla drużyny Jacka Pasińskiego przed nadchodzącym Pucharem Polski.

Dominika Pawlik
siatkarki Enea PTPS-u Piła WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki Enea PTPS-u Piła
Do Piły siatkarki z Muszyny przyjechały w bardzo dobrych humorach, bowiem w poprzedniej kolejce rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet pokonały Grot Budowlane Łódź. Mniej zadowolone z ostatnich wydarzeń były gospodynie, które przegrały w Krakowie z Proximą Trefl.

Od samego początku spotkania świetną dyspozycją udowadniała Dajana Bosković, która bez większych problemów kończyła atak za atakiem. Dzięki dobremu przyjęciu Dorota Wilk mogła śmiało korzystać ze swoich środkowych. Kiedy do tego pilanki dołożyły skuteczną zagrywkę, gra Muszynianki zaczęła się sypać. Choć drużyna Bogdana Serwińskiego grała ofiarnie w obronie, na niewiele się to zdało, kiedy brakowało kończącego uderzenia.

W końcówce gospodynie nieco się rozluźniły i Mineralne podgoniły wynik, kropkę nad "i" postawił pilski blok (25:22).

Po wygranym secie siatkarki Jacka Pasińskiego nieco się rozluźniły i zaczęły popełniać więcej prostych błędów. Gra się wyrównała. Obie ekipy zaczęły wymieniać się ciosami.

Lepiej zaczęły zagrywać siatkarki gości i tym samym przejęły inicjatywę, utrzymując przewagę 1-2 punktów. Monikę Bociek zmieniła Patrycja Flakus, ale na niewiele się to zdało, Danica Radenković musiała polegać na innych koleżankach. W końcówce więcej krwi zachowały jednak pilanki. Przechodzącą piłkę wykorzystała Anna Stencel, a chwilę później popisała się punktową zagrywką.

10-minutowa przerwa nie wybiła z rytmu PTPS-u. Siatkarki pewnie kończyły kolejne ataki, a zawodniczki Polskiego Cukru wydawały się być zupełnie zaskoczone obrotem spraw. W żaden sposób nie były w stanie zagrozić tak dysponowanym przeciwniczkom. Rezultat na tablicy wyników był druzgocący.

Enea PTPS może się już przygotowywać do Pucharu Polski, gdzie w półfinale zmierzy się z ŁKS-em Commercecon Łódź. Środowe spotkanie w LSK z Grot Budowlanymi zostało przełożone na 21 marca.

Enea PTPS Piła - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (25:22, 25:23, 25:10)

PTPS: Trnić, Wilk, Bosković, Różycka, Stecel, Babicz, Łysiak (libero) oraz Urban, Baran

Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Medyńska (libero) oraz Flakus, Bałdyga