Stocznia wydała komunikat. Mecz z Treflem zgodnie z planem

Czwartkowy mecz PlusLigi między Stocznią Szczecin a Treflem Gdańsk, mimo kłopotów gospodarzy, nie jest zagrożony. Spotkanie dojdzie do skutku zgodnie z planem.

Dawid Borek
Dawid Borek
siatkarze Stoczni Szczecin Newspix / Krzysztof Cichomski / Na zdjęciu: siatkarze Stoczni Szczecin
- Dzisiejszy mecz z Trefl Gdańsk zgodnie z harmonogramem. Zaczynamy o 19:00! - przekazała za pośrednictwem Facebooka Stocznia Szczecin. W ostatnich dniach rozegranie tego meczu stanęło pod znakiem zapytania. Wszystko z powodu kłopotów finansowych szczecińskiego klubu.

Te są na tyle poważne, że przedstawiciele Stoczni poprosili miasto o dodatkowe pieniądze, w wysokości 300 tysięcy złotych, na zapłacenie dwumiesięcznej pensji jednej z gwiazd drużyny. Miasto powiedziało stanowcze "nie".

Siatkarze Stoczni od kilku tygodni nie otrzymują wynagrodzenia. W ramach protestu przestali przychodzić na treningi. We wtorek "Radio Szczecin" informowało, że zawodnicy z zespołu stracili jakąkolwiek ochotę do gry i poważnie zastanawiają się nad nieprzystąpieniem do spotkania do spotkania Treflem.

Czwartkowy mecz odbędzie się zgodnie z planem, ale pytanie, w jakim składzie wystąpi Stocznia. Może się okazać, że trener Michał Gogol nie będzie mógł skorzystać z podstawowych graczy w drużynie.

Przypomnijmy, że starcie Stoczni z Treflem w tym sezonie już raz odwołano. W połowie października zawody przerwano jeszcze w pierwszym secie i przełożono ze względu na awarię oświetlenia w hali.

Czy wierzysz w to, że Stocznia w czwartek zagra w pełnym składzie?