Kubacki ratuje honor Polaków. Tak wygląda klasyfikacja PŚ

Tylko Dawid Kubacki zapunktował spośród Polaków w pierwszym konkursie Pucharu Świata. Zajął 21. miejsce i taką samą lokatę widzimy przy jego nazwisku w klasyfikacji przejściowej cyklu. Prowadzi Austriak Stefan Kraft.

Dawid Franek
Dawid Kubacki PAP/EPA / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Nie tak polscy skoczkowie oraz kibice wyobrażali sobie początek nowego sezonu Pucharu Świata. Do finałowej serii inaugracyjnego konkursu w Ruce awansował tylko Dawid Kubacki. To oznacza, że jest jedynym podopiecznym Thomasa Thurnbichlera, który ma miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. To oczywiście 21. lokata, zgodna z tym, co widzieliśmy w pierwszych zawodach.

Jako pierwszy koszulkę lidera założy Stefan Kraft. Austriak zasłużenie wygrał sobotnią rywalizację w Ruce, wyprzedzając o ponad 10 punktów Piusa Paschke, który zanotował pierwsze podium w swojej karierze. Na trzeciej pozycji uplasował się jego rodak Stephan Leyhe.

Po pierwszym konkursie w czołowej dziesiątce PŚ mamy czterech Austriaków, czterech Niemców, Słoweńca i Japończyka. Dawid Kubacki ma w swoim dorobku 10 punktów.

Następny konkurs w Ruce odbędzie się w niedzielę. Początek o godz. 16:15. Pozostaje liczyć, że tym razem zapunktuje więcej reprezentantów Polski.