Kamil Stoch lubi skakać w Sapporo. Będzie pierwsze podium w sezonie?

Szymon Łożyński

Sezon 2014/2015: triumfy Petera Prevca i Romana Koudelki

Rok temu ścisła światowa czołówka zawitała do Japonii, a czołowe role w konkursach odegrali reprezentanci Słowenii i Czech. W sobotę drugie swoje zwycięstwo na Okurayamie odniósł Peter Prevc. Dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich w Soczi pokonał Austriaka Stefana Krafta i Czecha Romana Koudelkę. Dzień później to nasz południowy sąsiad stanął na najwyższym stopniu podium, notując tym samym czwarte zwycięstwo w sezonie. Miłe wspomnienia z niedzielnej rywalizacji ma Kamil Stoch. Skoczek z Zębu przegrał tylko z Koudelką, ale za to w pierwszej serii wyrównał rekord skoczni, uzyskując aż 140 metrów. W sobotnich zawodach Stoch zajął siódme miejsce. Odpowiednio na 16. i 11. pozycji japońskie konkursy ukończył Piotr Żyła, który w tym sezonie w ogóle do Sapporo nie poleciał.

Czy Kamil Stoch stanie na podium zawodów w Sapporo?