Fantastyczna noc braci Cerundolo w Cordobie. Najwyżej rozstawiony za burtą

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Francisco Cerundolo
PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Francisco Cerundolo

Bracia Cerundolo byli bohaterami czwartkowych meczów II rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Cordobie. Juan Manuel pokonał najwyżej rozstawionego Diego Schwartzmana, a Francisco obronił meczbola i wygrał z Federico Delbonisem.

Gdy dwóch Argentyńczyków mierzy się ze sobą w imprezie na kortach ziemnych w ojczyźnie, można spodziewać się długiego i pełnego zwrotów akcji pojedynku. I takie właśnie było spotkanie w II rundzie turnieju ATP w Cordobie pomiędzy Francisco Cerundolo a Federico Delbonisem. Ostatecznie, po dwuipółgodzinnej batalii, faworyzowany Cerundolo zwyciężył 6:3, 3:6, 7:5, choć w trzecim secie przegrywał 2:5 i musiał bronić meczbola.

- Od stanu 2:5 w trzecim secie zacząłem grać inaczej i był to mój najlepszy moment w meczu. Byłem bardziej solidny i cierpliwy - skomentował swój rewelacyjny finisz Cerundolo, cytowany przez atptour.com.

Rozstawiony z numerem drugim Argentyńczyk, który w czwartek zapisał na swoim koncie dziewięć asów i sześć przełamań, w 1/4 finału zagra z rodakiem, Federico Corią, turniejową "szóstką". 30-latek z Rosario po kreczu rywala wyeliminował Marco Cecchinato.

Czwartkowa noc była fantastyczna dla braci Cerundolo. Po Francisco do ćwierćfinału awansował Juan Manuel. 21-latek z Buenos Aires zaserwował sześć asów, wykorzystał cztery z siedmiu break pointów i sprawił niespodziankę, w 100 minut wygrywając 7:6(6), 6:1 z najwyżej rozstawionym Diego Schwartzmanem.

Kolejnym rywalem Argentyńczyka, mistrza Cordoba Open z 2021 roku, będzie Hugo Dellien. Boliwijski kwalifikant bez straty seta okazał się lepszy od Guido Pelli, posiadacza dzikiej karty.

Broniący tytułu Albert Ramos pokonał 6:4, 2:6, 6:2 Dusana Lajovicia. W ćwierćfinale rozstawiony z numerem trzecim Hiszpan zmierzy się z Joao Sousą. Portugalczyk pokonał 7:5, 7:6(6) Cristiana Garina, triumfatora Cordoba Open sprzed trzech sezonów.

Cordoba Open, Cordoba (Argentyna) ATP 250, kort ziemny, pula nagród 642,7 tys. dolarów czwartek, 9 lutego

II runda gry pojedynczej:

Francisco Cerundolo (Argentyna, 2) - Federico Delbonis (Argentyna, Q) 6:3, 3:6, 7:5 Albert Ramos (Hiszpania, 3) - Dusan Lajović (Serbia) 6:4, 2:6, 6:2 Federico Coria (Argentyna, 6) - Marco Cecchinato (Włochy) 6:3, 3:1 i krecz Juan Manuel Cerundolo (Argentyna, WC) - Diego Schwartzman (Argentyna, 1) 7:6(6), 6:1 Joao Sousa (Portugalia) - Cristian Garin (Chile) 7:5, 7:6(6) Hugo Dellien (Boliwia, Q) - Guido Pella (Argentyna, WC) 6:3, 6:4