Hit dnia nie dostarczył emocji. Znamy kolejną rywalkę Magdaleny Fręch

Caroline Garcia będzie kolejną rywalką Magdaleny Fręch w wielkoszlemowym Australian Open 2024. Francuzka nie straciła seta i wyeliminowała Japonkę Naomi Osakę.

Caroline Garcia PAP/EPA / JOEL CARRETT / Na zdjęciu: Caroline Garcia
W poniedziałek w Australian Open doszło do bardzo ciekawie zapowiadającego się starcia. Wracająca do tenisa Naomi Osaka (WTA 831) była rywalką Caroline Garcii (WTA 19). Japonka, była liderka rankingu, pokazała trochę dobrego tenisa, ale było to za mało na świetnie serwującą Francuzkę i spotkani nie dostarczyło wielkich emocji. Tenisistka z Lyonu wygrała 6:4, 7:6(2).

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Garcia uzyskała na 3:2. W drugiej partii żadna z tenisistek nie wypracowała sobie break pointa. W tie breaku Francuzka wiodła prym i od 2-2 zgarnęła pięć punktów z rzędu.

Spotkanie trwało 86 minut. Garcia zaserwowała 13 asów, a Osaka miała ich 11. Różnica polegała na tym, że Francuzka posyłała je w ważnych momentach, a Japonka rywalki nimi nie postraszyła. Tenisistka z Lyonu przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 33 z 37 punktów. Naliczono jej 34 kończące uderzenia przy 24 niewymuszonych błędów. Osace zanotowano 20 piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek.

W II rundzie Garcia będzie rywalką Magdaleny Fręch. Polka i Francuzka zmierzą się po raz pierwszy. Zawodniczka z Lyonu jest półfinalistką US Open 2022 i ćwierćfinalistką Rolanda Garrosa 2022. W deblu ma bogatsze dokonania w wielkoszlemowych turniejach, bo w Paryżu zdobyła dwa tytuły razem z Kristiną Mladenović (2016, 2022). W singlu w swoim dorobku ma 11 triumfów w WTA Tour. Największy odniosła w 2022 roku, gdy wygrała WTA Finals w Fort Worth.

Beatriz Haddad Maia (WTA 12) wygrała 6:2, 3:6, 6:2 z Lindą Fruhvirtovą (WTA 84) po dwóch godzinach i 18 minutach. Brazylijka wykorzystała pięć z 11 break pointów i zdobyła 18 z 24 punktów przy siatce. Posłała 39 kończących uderzeń przy 37 niewymuszonych błędach. Czeszka miała 20 piłek wygranych bezpośrednio i 38 pomyłek.

Viktorija Golubić (WTA 85) zwyciężyła 7:6(4), 1:6, 6:1 Weronikę Kudermetową (WTA 17). W trwającym dwie godziny i 21 minut spotkaniu obie tenisistki zaliczyły po trzy przełamania. Szwajcarka zdobyła o cztery punkty więcej (93-89). Mirra Andriejewa (WTA 47) wróciła ze stanu 2:4 w pierwszym secie i pokonała 7:5, 6:2 Bernardę Perę (WTA 71).