Przerwa na opady deszczu odmieniła Jannika Sinnera. Andy Murray zostawił zdrowie na korcie

Jannik Sinner w trzech setach wygrał przerwany przez opady deszczu mecz z Tallonem Griekspoorem w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Andy Murray przegrał trzyipółgodzinny bój z Tomasem Machacem.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / Cristobal Herrera-Ulashkevich / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Jannik Sinner w ostatnich miesiącach często rywalizuje z Holendrami. Licząc od listopada ubiegłego roku, jego mecz w II rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Miami z Tallonem Griekspoorem był szóstym przeciw reprezentantowi tego kraju. Włoch regularnie ogrywa tenisistów z Niderlandów i podobnie było w niedzielę, gdy zwyciężył 5:7, 7:5, 6:1.

Początkowo Sinner miał jednak spore problemy. Odmieniła go dopiero ponad godzinna przerwa spowodowana opadami deszczu, jaka nastąpiła przy stanie 5:7, 3:3. Po wznowieniu Włoch zaczął skuteczniej serwować, lepiej przechodził do ataku, ograniczył także liczbę popełnianych błędów i zdobył dziesięć z końcowych 13 gemów.

- Po przegranym secie musiałem pozostać silny mentalnie, choć byłem w niełatwej sytuacji. To był dla mnie trudny dzień, więc jestem szczęśliwy, że wygrałem - powiedział, cytowany przez atptour.com, rozstawiony z numerem drugim Sinner, który zapisał na swoim koncie 15 asów, trzy przełamania i 36 zagrań kończących.

Nie pierwszy raz w swojej bogatej karierze Andy Murray pokazał waleczne serce i zostawił na korcie całe zdrowie. W końcówce spotkania z Tomasem Machacem Brytyjczyk miał groźnie wyglądający upadek i musiał skorzystać z pomocy medycznej z powodu problemów ze stawem skokowym. Mimo że nie mógł się optymalnie poruszać, zacisnął zęby i był nawet o dwa punkty od zwycięstwa. Ostatecznie, po prawie trzyipółgodzinnej batalii, przegrał jednak 7:5, 5:7, 6:7(5).

Machac, który podczas Miami Open 2024 wyeliminował już dwóch utytułowanych rywali (w II rundzie pokonał Andrieja Rublowa), w 1/8 finału zmierzy się z tenisistą o niższej renomie, Matteo Arnaldim. Włoch wygrał 6:3, 7:6(7) z próbującym odbudować się po problemach zdrowotnych Denisem Shapovalovem.