Challenger Guadalajara: Bednarek i Charroin po raz drugi w tym sezonie w finale

Tomasz Bednarek i Olivier Charroin w niedzielę staną przed szansą wywalczenia tytułu w dużym turnieju rangi ATP Challenger w Guadalajarze. Ich rywalami będą najwyżej rozstawieni: James Cerretani i Adil Shamasdin.

Dominika Pawlik

Tomasz Bednarek po raz trzeci w tym sezonie, a po raz piąty ogólnie zdecydował się wystąpić wspólnie z Olivierem Charroin. Francuz jest obecnie wyżej notowany od Polaka w deblowym rankingu, zajmuje 101. miejsce, natomiast Bednarek jest 141.

Półfinałowy mecz z Vaškiem Pospíšilem i Rajeevem Ramem był dopiero drugim dla Bednarka i Charroin, gdyż w ćwierćfinale ich rywale poddali mecz walkowerem. Duet kanadyjsko-amerykański rozstawiony był z numerem 2. i walka o awans do finału miała być ciężka dla Polaka i Francuza. Okazało się inaczej. Sam mecz trwał prawie 38 minut, Bednarek i Charroin pięciokrotnie przełamali rywali i gładko wygrali 6:2, 6:2.

W finale od piątku na rywali czekali James Cerretani i Adil Shamasdin. Obaj tenisiści są znani Tomaszowi Bednarkowi, zmierzyli się ze sobą w poprzednim sezonie w I rundzie halowego turnieju w Eckental (Polak grał w parze z Mateuszem Kowalczykiem) i górą była para amerykańsko-kanadyjska, podobnie było w ćwierćfinale w Johannesburgu (w parze z Michałem Przysiężnym). Na kortach ziemnych w Belgradzie z Kowalczykiem polska para okazała się lepsza. Wszystkie te pojedynki zakończyły się w dwóch setach.

Finał zostanie rozegrany o godzinie 21 czasu polskiego.

Aeroméxico Jalisco Open, Guadalajara (Meksyk)
ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 100 tys. dol.
sobota, 17 marca

półfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 3) / Olivier Charroin (Francja, 3) - Vašek Pospíšil (Kanada, 2) / Rajeev Ram (USA, 2) 6:2, 6:2