ATP Indian Wells: Lleyton Hewitt o krok od jubileuszowej wygranej

Lleyton Hewitt pokonał Matthew Ebdena w I rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Indian Wells. Były australijski lider światowego rankingu odniósł tym samym 599. zwycięstwo w głównym cyklu.

Rafał Smoliński

Lleyton Hewitt, który przed dwoma tygodniami obchodził 33. urodziny, stoczył 132-minutowy bój z Matthew Ebdenem, zanim zwyciężył ostatecznie swojego rodaka 7:6(2), 3:6, 6:3. - Znamy się doskonale i trudno jest odpowiednio zmobilizować się na mecz z kolegą z drużyny narodowej. Musisz po prostu odłożyć na bok pewne sprawy, kiedy jesteś na korcie - wyznał po spotkaniu były lider rankingu ATP.

Doświadczony Australijczyk odniósł 599. zwycięstwo w głównym cyklu, a o jubileuszową wygraną postara się w sobotę, kiedy zmierzy się z rozstawionym z numerem 17. Kevinem Andersonem. Reprezentant RPA, podobnie jak 31 pozostałych najwyżej klasyfikowanych uczestników turnieju w Indian Wells, otrzymał w I rundzie wolny los.

Ivo Karlović posłał w ciągu 69 minut osiem asów i zwyciężył 6:4, 6:4 Aleksa Bogomołowa Jr. Chorwat w II rundzie spotka się z mistrzem Australian Open 2014, Stanislasem Wawrinką, który po ponad miesięcznej przerwie powraca do głównego cyklu. Swojego rywala poznał również rozstawiony z numerem piątym Andy Murray. Brytyjczyk spotka się z Lukasem Rosolem, który z trudem odwrócił losy pojedynku z Dusanem Lajoviciem, by pokonać serbskiego kwalifikanta 6:7(2), 7:5, 6:4.

W II rundzie dojdzie do dwóch starć amerykańsko-włoskich. Nienotujący ostatnio dobrych wyników Sam Querrey pewnie zwyciężył w czwartek 6:3, 6:3 Aleksa Kuzniecowa i w sobotę spotka się z oznaczonym numerem 29. Andreasem Seppim. Swój mecz wygrał również grający z dziką kartą Ryan Harrison, który pokonał 6:4, 7:5 Andrieja Gołubiewa i w kolejnej fazie zmierzy się z rozstawionym z "13" Fabio Fogninim.

Najwięcej czasu do awansu do II rundy, bo aż 144 minut, potrzebował w czwartek Juan Monaco. Argentyńczyk długo męczył się z Peterem Polanskym, zanim ostatecznie triumfował 6:4, 6:7(5), 6:4. Do dalszej fazy zakwalifikowali się ponadto Jeremy Chardy, Santiago Giraldo i Paul-Henri Mathieu. Francuz będzie rywalem Rogera Federera, który w Indian Wells wygrywał czterokrotnie.