ATP Sydney: Del Potro pokonał Fogniniego, Tomic i Benneteau graja dalej

Juan Martin del Potro pokonał Fabio Fogniniego i w ćwierćfinale turnieju ATP w Sydney zagra z Michaiłem Kukuszkinem. Do 1/4 finału awansował też Bernard Tomic, a odpadł David Goffin.

Marcin Motyka
Mecz obrońcy tytułu z najwyżej rozstawionym tenisistą turnieju zawsze wzbudza wielkie emocje. Podobnie było i tym razem. W II rundzie imprezy w Sydney na korcie Ken Rosewall Arena Juan Martín del Potro, dla którego było to drugi mecz po powrocie po ponad dziesięciomiesięcznej absencji spowodowanej kontuzją nadgarstka, zmierzył się z rozstawionym z numerem pierwszym Fabio Fognini, dla którego był to pierwszy oficjalny mecz w sezonie 2015.
Pojedynek nie zawiódł, obaj gracze pokazali dobry tenis. Ostatecznie po niemal dwugodzinnej rywalizacji górą z tej konfrontacji wyszedł Argentyńczyk, który wygrał 4:6, 6:2, 6:2, a w całym meczu posłał 11 asów serwisowych, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 80 proc. rozegranych oraz na przełamanie zamienił pięć z dziesięciu break pointów. Dla 26-latka z Tandil to pierwsze zwycięstwo nad tenisistą z Top 20 rankingu ATP, od listopada 2013 roku, gdy w fazie grupowej Finałów ATP World Tour pokonał Richarda Gasqueta, wówczas dziewiątą rakietę globu. - Myślę, że zagrałem lepiej niż w poprzednim meczu. Czułem się pewniej na korcie, zwłaszcza w końcówce, i dobrze serwowałem. Forhend i bekhend funkcjonowały lepiej niż w I rundzie. Jestem bardzo szczęśliwy, że odniosłem pierwsze w sezonie zwycięstwo nad tenisistą z Top 20 rankingu ATP. Z moim nadgarstkiem nie jest ani lepiej, ani gorzej - mówił Delpo, który w ćwierćfinale zagra z pogromcą oznaczonego numerem szóstym Pablo Cuevasa, Michaiłem Kukuszkinem.

Australijskich fanów nie zawiódł ostatni reprezentant gospodarzy, jaki pozostał w turnieju, Bernard Tomic. 21-latek ani razu nie stracił własnego serwisu i w godzinę pokonał 6:3, 6:4 rozstawionego z "trójką" Philippa Kohlschreibera, który w 2015 roku nie wygrał jeszcze meczu.

- Zagrałem bardzo dobry mecz. Philipp to trudny przeciwnik, często spychał mnie do defensywny, ale ja potrafiłem sobie z tym radzić i cieszę się ze swojego poziomu gry - powiedział Tomic, mistrz turnieju w Sydney sprzed dwóch lat i ubiegłoroczny finalista, który o półfinał powalczy z Gillesem Müllerem. Luksemburczyk w środę w trzech setach wyeliminował Jeremy'ego Chardy'ego, oznaczonego "siódemką".

Tylko 66 minut trwał debiutancki występ w turnieju Apia International Sydney Davida Goffiina. Rozstawiony z numerem drugim Belg zdobył tylko sześć gemów w starciu z Simone Bolellim. W 1/4 finału Włoch zmierzy się z Viktorem Troickim, z którym ma bilans 1-1. W II rundzie kwalifikant z Serbii pokonał w trzech setach Pablo Andujara.

Najwyżej klasyfikowanym tenisistą, który dotarł do ćwierćfinału zmagań rozgrywanych na kortach Sydney Olympic Park Tennis Centre, jest Julien Benneteau. Rozstawiony z "czwórką" Francuz, finalista tego turnieju z 2012 roku, wygrał 7:6(3), 6:3 z Vaskiem Pospisilem i jego kolejnym rywalem będzie Leonardo Mayer, który wyeliminował Jerzego Janowicza.

Apia International Sydney, Sydney (Australia)