Challenger Casablanca: nieudany rewanż Kamila Majchrzaka. Polak odpadł w półfinale

Kamil Majchrzak nie awansował do finału rozgrywanego na kortach ziemnych challengera w Casablance (pula nagród 42,5 tys. euro). W półfinale Polak w trzech setach przegrał z najlepszym juniorem świata Stefanosem Tsitsipasem.

Marcin Motyka
PAP/EPA / SOEREN STACHE

Dokładnie tydzień po półfinałowym pojedynku challengera w Mohammedii, w którym Stefanos Tsitsipas pokonał Kamila Majchrzaka, obaj tenisiści ponownie spotkali się na korcie, znów w 1/2 finału imprezy challengerowej, tyle że tym razem w Casablance.

Majchrzak z pewnością chciał zrewanżować się Grekowi za porażkę sprzed tygodnia i początkowo wiele wskazywało, że to mu się powiedzie. Pierwszą partię bowiem Polak wygrał 6:4, pokazując najlepszy tenis w kluczowych momentach. Najpierw w ósmym gemie obronił się przed stratą podania, następnie w dziewiątym w świetnym stylu wywalczył przełamanie, posyłając cudowny lob i po chwili znakomicie minięcie. Po czym zwieńczył seta przy własnym serwisie

Tsitsipas (ATP 243), numer jeden juniorskiego rankingu, po nieudanym pierwszym secie, w którym grał chaotycznie, atakował przy siatce z nieprzygotowanych pozycji i popełniał wiele niewymuszonych błędów, w drugim objął prowadzenie 3:1. Ale Majchrzak błyskawicznie wyrównał na 3:3. Ostatecznie o losach tej odsłony decydować musiał tie break. Grek wygrał go bardzo łatwo, 7-1.

Majchrzak starał się grać rozważnie i konsekwentnie, ale to prezentujący bardziej urozmaicony tenis Tsitsipas miał więcej atutów po swojej stronie. I w trzeciej odsłonie to potwierdził. W piątym gemie przełamał Polaka i, jak się okazało, był to rozstrzygający moment meczu.

Pojedynek trwał dwie godziny i kwadrans. W tym czasie Majchrzak posłał dwa asy, popełnił dwa podwójne błędy serwisowe (Tsitsipas odpowiednio: 11 i 4), dwukrotnie został przełamany, wykorzystał dwa z pięciu break pointów i łącznie zdobył 105 punktów, o osiem mniej od rywala.

Za półfinał turnieju w Casablance Majchrzak zainkasuje ponad 2,1 tys. euro premii finansowej i 29 punktów do rankingu ATP. Dzięki temu w najnowszym notowaniu światowej klasyfikacji singlistów (w poniedziałek) awansuje z 302. w okolice 280. miejsca.

Z kolei Tsitsipas, ubiegłotygodniowy finalista zmagań w Mohammedii, w walce o pierwszy w karierze challengerowy tytuł zmierzy się w sobotę z Maxime'em Janvierem (ATP 355). Francuz w półfinale wygrał 6:4, 6:3 z Arthurem de Greefem.

Morocco Tennis Tour Casablanca, Casablanca (Maroko)