WTA Doha: Garbine Muguruza w ćwierćfinale. Karolina Pliskova nie obroni tytułu

Hiszpanka Garbine Muguruza pokonała Rumunkę Soranę Cirsteę i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier 5 w Dosze. Odpadła Czeszka Karolina Pliskova, która nie obroni tytułu.

Garbine Muguruza Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
Garbine Muguruza (WTA 4) w Dosze gra po raz czwarty i awansowała do drugiego ćwierćfinału (2016). W czwartek w III rundzie pokonała 6:0, 6:4 Soranę Cirsteę (WTA 38). Hiszpanka prowadziła 6:0, 5:1, ale straciła trzy gemy z rzędu. W trwającym 64 minuty spotkaniu Muguruza zdobyła 22 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

Dla Muguruzy to czwarty turniej w sezonie. W Brisbane skreczowała w spotkaniu z Aleksandrą Krunić. W Sydney oddała walkowerem ćwierćfinał z Darią Gawriłową. Z Australian Open odpadła w II rundzie po porażce z Su-Wei Hsieh.

O półfinał w Dosze mistrzyni Rolanda Garrosa 2016 i Wimbledonu 2017 zmierzy się z Caroline Garcią (WTA 7), która pokonała 7:6(3), 7:5 Annę Blinkową (WTA 164). W I secie Francuzka wróciła ze stanu 3:5 oraz z 1-3 w tie breaku. W II partii było tylko jedno przełamanie, które siódma rakieta globu uzyskała na 6:5.

Odpadła Karolina Pliskova (WTA5), która przegrała 6:7(4), 3:6 z Catherine Bellis (WTA 48). W ciągu 96 minut Czeszka zaserwowała pięć asów, ale też popełniła osiem podwójnych błędów. Wykorzystała cztery z ośmiu break pointów, a sama dała się przełamać pięć razy. Naliczono jej 30 piłek wygranych bezpośrednio i 53 pomyłki. Bellis miała 17 kończących uderzeń i 26 niewymuszonych błędów.

Pliskova nie obroni tytułu. W ubiegłym roku w finale pokonała Karolinę Woźniacką. Bellis w głównej drabince Qatar Total Open gra po raz pierwszy. W ubiegłym roku nie przeszła kwalifikacji. Kolejną rywalką Amerykanki będzie Simona Halep.

Catherine Bellis (USA, Q) - Karolina Pliskova (Czechy, 5) 7:6(4), 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do półfinału turnieju w Dosze?